Opóźnienia w zapłacie za towar zawsze oznaczają zachwianie finansowania bieżącej działalności Firmy. Dlatego warto korzystać z rozwiązania, które pomaga uzyskać należności z faktur szybko i bez komplikacji – nawet od zagranicznych odbiorców. Faktoring oznacza możliwość poprawy płynności finansowej dzięki natychmiastowemu otrzymaniu gotówki za wystawione faktury. Co więcej, faktoring chroni Twoją Firmę przed ryzykiem opóźnień w płatnościach oraz niebezpieczeństwem braku zapłaty za wystawione faktury.

Formy faktoringu w HSBC

Faktoring krajowy z regresem

Jeśli zdecydujesz się na tę formę faktoringu, otrzymasz środki finansowe zablokowane w niezapłaconych fakturach. Już następnego dnia roboczego po przesłaniu drogą elektroniczną Faktor sfinansuje do 90% wartości Twojej każdej faktury. Ponadto będzie monitorować należności od Twoich kontrahentów, co pozwoli w znaczny sposób ograniczyć opóźnienia w płatnościach należnych Twojej Firmie.

Faktoring krajowy bez regresu

Podobnie jak w przypadku faktoringu krajowego z regresem Faktor gwarantuje Ci finansowanie należności. Dodatkowo chroni Twoje finanse poprzez przejęcie na siebie ryzyka niewypłacalności Twoich odbiorców krajowych. Dzięki temu masz gwarancję zapłaty za sprzedane towary.

Faktoring eksportowy bez regresu

Faktoring eksportowy pozwala uwolnić Twoją gotówkę z faktur. Specjaliści będą kontaktować się z Twoimi Klientami zagranicznymi. Dzięki globalnej obecności Faktora i międzynarodowym doświadczeniom skuteczność w monitorowaniu zagranicznych odbiorców jest tak samo wysoka jak w przypadku odbiorców krajowych.

Faktoring on-line

Nieważne którą formę faktoringu wybierzesz, najwygodniej zrealizujesz ją za pośrednictwem Internet Invoice Finance (IIF). Ta nowoczesna platforma internetowa służy do obsługi i monitoringu rozliczeń handlowych. Korzystając z IIF w dowolnej chwili masz wygodny dostęp do informacji o stanie rozliczeń z odbiorcami Twojej Firmy.

Główne korzyści

- skuteczny sposób finansowania bieżącej działalności Firmy
- ochrona przed ryzykiem opóźnień w płatnościach
- zabezpieczenie przed ryzykiem braku zapłaty
- korzystanie z gotówki nieomal natychmiast po wystawieniu faktury

Chcesz wiedzieć więcej? Zadaj pytanie ekspertom HSBC wyróżnionym nagrodą „Award for Excellence 2008” prestiżowego magazynu Trade Finance w kategorii najlepszy faktoring.