To oni zmienili Polskę w 20 lat

autor: Robert Lidke03.06.2009, 03:00; Aktualizacja: 03.06.2009, 09:39

Różnie oceniany jest dorobek minionych 20 lat od wyborów 4 czerwca 1989 roku. Ludzie związani z gospodarką i prawem mają jednak jasną odpowiedź, dzięki komu Polska wygląda dziś zupełnie inaczej niż 20 lat temu.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (16)

  • Ja(2009-06-03 11:12) Zgłoś naruszenie 10

    Te 20 lat jest niepowrotnie stracone, a wiara w leprze jutro przepadła, zostały porzucone dzieci przez rodziców, którzy usiłują im zapewnić leprze jutro zostawiając ich własnemu losowi, nie wspominając o masowych rozwodach. Wymiar sprawiedliwości ma swoje ciche prawo, a ustawy zaciemniają ludziom umysł, konstytucja nie gwarantuje nic, są to tylko zapisane treści na papierze, to jest dorobek 20 letnich przemian, który w żadnym kierunku nie idzie, temu wszystkiemu towarzyszy nieskończona wojna o stołki, chaos i z dezorientowane społeczeństwo!!!

    Odpowiedz
  • Podpieranie się autorytetem(2009-06-03 14:17) Zgłoś naruszenie 10

    Jan Paweł II chyba przewraca się w grobie widząc siebie w gronie takich szubrawców.

    Odpowiedz
  • Łysy z Posen(2009-06-03 11:34) Zgłoś naruszenie 10

    Polskę najbardziej zmianiła nocna zmiana 04.06.1992 - historia sobie zażartowała, ale ubecja obaliła legalny rząd dokładnie w rocznicę wyborów 1989 r ... !!! I ten poseł komuszy który sie wygadał, że rząd Waldka będzie dobrze służył Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej !!! To była hańba

    Odpowiedz
  • PH(2009-06-04 14:37) Zgłoś naruszenie 10

    Te 20 lat to lata zaprzepaszczone , to tragedia dla Polski przez takich Wałęsów - ograniczonych ludzików , malutkich , bezmyslnych istotek, oszołomów nie widzących nic oprócz własnego pepka. Sam Wałęsa to hanba dla Polski , gdzie nam przyszło żyć.

    Odpowiedz
  • PełnaPolaryzacjaSubiektywizmu ozdobiona aniołkiem(2009-06-04 16:26) Zgłoś naruszenie 10

    Ten filtr dużo mówi o "promotorach" kierunkach i sposobach zadawanych pytań.
    Jest tak jednostronny, że nic nie należy do niego dodawać bo jest oczywisty aż krzyczy.
    Sami sobie piszą laurki, co za samouwielbienie i z czego ?
    Z "sukcesu" stworzenia p. najbiedniejszego kraju w UE.

    Tytuł powinien być;

    Z kufajek komunizmu i podłej niewolniczej michy do wysp luksusu dla nierozliczonych kacyków kosztem skrajnej nędzy i dewastacji gospodarki -
    - zamiast sukcesu demokracji i ewolucyjnej modernizacji połączonej z uwłaszczeniem zwycięzców i zrównoważony wzrostu zamożnośći społeczeństwa - - zepchnięcie ich do roli popychadeł Europy i nędza ich dzieci, - - zamiast uczciwego wsparcia i podania ręki od sąsiadów ich atak na ocalałe majątki i bezwzględne wykorzystanie przewagi poziomu rozwojowego.

    Odpowiedz
  • JEDNO ZIARNO W PLEWACH(2009-06-03 09:13) Zgłoś naruszenie 10

    Popieram Cię NARODOWIEC!!!. Poza Papieżem cała reszta to PLEWY, które MY musimy konsumować

    Odpowiedz
  • robotnik(2009-06-03 10:27) Zgłoś naruszenie 10

    Uważam,że ostatnie 20 lat zostało zmarnowane.Brak pracy, brak mieszkań,niedostateczna opieka lekarska to tylko niektóre sprawy podstawowe, gdzie nie posunęliśmy się ani o krok.
    Nie ma czego świętować.

    Odpowiedz
  • Narodowiec.(2009-06-03 07:24) Zgłoś naruszenie 10

    Chciał bym wyłaczyć naszego Papieża z tego grona ; !? A nad pozostałymi, prosze się odwrócić, i od 1989r prześledzić, rządy Tych Mędrców i stan naszego życia;; Czy się opłacało pracować ciężko po ich rządami ;; Co ma uczciwy Naród Polski??? A co mają oni i za CO???.

    Odpowiedz
  • Ted(2009-06-03 10:49) Zgłoś naruszenie 10

    Brakuje Kuronia, Michnika i Geremka i będziemy mieli wszystkich, nie wliczając w to grono JPII, którzy zahamowali rozwój Polski i spowolnili przemiany.
    Obecna propaganda przypomina prominentów z lat 40-tych, którzy budowali w Polsce socjalizm. Zresztą łączy ich pochodzenie.

    Odpowiedz
  • Jot(2009-06-03 07:27) Zgłoś naruszenie 00

    ... i nie ma wśród nich ani jednego "ptaka nielota" :-)

    Odpowiedz
  • bob(2009-06-03 08:11) Zgłoś naruszenie 00

    Papiez oczywiscie, troche Walesa i Mazowiecki, a reszta smiechu warte.

    Odpowiedz
  • xyz(2009-06-03 11:32) Zgłoś naruszenie 00

    Drogi lub droga JA
    zmieniajac lepsze na leprze zmieniasz wszystko na gorsze. nawet jeżeli masz odrobine racji merytorycznie, z przeproszeniem...

    Odpowiedz
  • Franek z Podhala(2009-06-03 12:43) Zgłoś naruszenie 00

    NARODOWIEC! Nadajesz się do ... owiec.
    Słuchaj, wszechpolaku! Juhas by Cię
    Uwędził na . . . rym, cym, cym...
    "Jo tyz cie bym . . . kociubom smygnoł,
    Ani bys zygnoł.. Hej!

    Odpowiedz
  • Do Franka(2009-06-03 14:15) Zgłoś naruszenie 00

    Gdzieś Ty się wychował ze swoimi podlądami. Na pewno nie na Podhalu!Górole tak oszfabić się nie dają!Mają swój rozum. Nie kompromituj Podhala.

    Odpowiedz
  • realista(2009-06-03 20:47) Zgłoś naruszenie 01

    Jeżeli dla kogoś minione 20 lat jest stracone, to sam jest stracony! Brakuje mi w tych opiniach zwykłych, pracowitych, uczciwych Polaków, którzy przede wszystkim na to zapracowali, bo bez nich ani Lech Wałęsa, ani Jan Paweł II, ani nikt inny nie byłby w stanie zrobić niczego...!!!

    Odpowiedz
  • Wictor Jura(2009-06-03 07:10) Zgłoś naruszenie 01

    Brawo! Jeszcze warto ŻYĆ!... Dopóki żyją z nami TACY LUDZIE!
    Polacy to MĄDRY NARÓD! Potrafi odróżnić ZIARNO od plew...
    Ale Falandysz? Chyba za "falandyzację " prawa.. Też coś!

    Odpowiedz