Gdyby nie mocny frank, już byłoby widać załamanie akcji kredytowej

autor: Roman Grzyb01.06.2009, 03:00

Banki mogą pożyczyć w tym roku o 20 proc. mniej niż w 2008 roku – ostrzegają eksperci. Dane byłyby jeszcze gorsze, gdyby spadku akcji kredytowej sztucznie nie hamował efekt umacniania się franka szwajcarskiego wobec złotego.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (6)

 • Taki mocny to on nie jest.(2009-06-01 19:38) Zgłoś naruszenie 00

  Problem w tym, że trudno taki kredyt otrzymać.
  Są znacznie większe wymogi niż w stsunku do kredytów złotówkowych.
  BANKI ZNACZNIE ZAWYŻYŁY OPROCENTOWANIE KREDYTÓW.

  Odpowiedz
 • jarkow(2009-06-01 19:38) Zgłoś naruszenie 00

  Z kursem franka, to moim zdaniem czysta spekulacja granie na zeta. i to na całego ze strony tych, którzy mają go nadmiarze no może mały miliard. poczekają podrośnie a potem zgarną kasę, tylko ci co tyrają na spłatę kredytu dostają po 4D.

  Odpowiedz
 • zacierali ręce na profitach ze sprzedaży akcji ban(2009-06-01 13:12) Zgłoś naruszenie 00

  Może warto zwrócić uwagę na zagranicznych właścicieli "polskich banków" wszyscy zacierali ręce na profitach ze sprzedaży akcji banków a teraz oto mamy efekt w postaci zakazu akci kredytowej poza krajem macierzystym. Po co było wyprzedawac polski majatek? Teraz bani centralne obcych krajów rządzą polskimi bankami i kredytami dla młodych małżeństw. czy to jest w ramach polityki prorodzinnej? Ech,

  Odpowiedz
 • ataka(2009-06-01 12:34) Zgłoś naruszenie 00

  Biorąc kredyt słyszymy w banku, że gdy klient znajdzie się w kłopotach postarają się aby maksymalnie spłatę mu umożliwiać. Teraz, gdy frank dramatycznie zdrożał, wszyscy klienci znaleźli się w kłopotach. To oczywiste. W nowej sytuacji banki natychmiast przystąpiły do realizacji swoich obietnic Na przykładzie Deutsche Banku wygląda to tak. Kiedy frank drożeje, pomaga swoim klientom w ten sposób, że systematycznie ale za to z dnia na dzień, podnosi spread. Aktualnie jest to już prawie 10%.A zaczynało się milusio, 4, potem 5%. W żadnym kantorze takiej lichwiarskiej różnicy między ceną zakupu i sprzedaży dzisiaj nie ma, bo jest ona niczym nieuzasadniona. I kto to mógł przewidzieć, że w ramach "pomocy" klient będzie trzymany za gardło ? Jnne banki pewno lepsze nie są. Tak to się ujawniło, że opiewany w wielu folderach interes klienta jest fikcją.

  Odpowiedz
 • Uważam,że całej tej aferze winny jest Donald TUSK(2009-06-01 12:04) Zgłoś naruszenie 00

  to on bredził ,iż złotówka się będzie umacniać,więc wszyscy prywatni polecieli brać kredyty a prezesi państwowych firm podpisywać intratne jak się wydawało opcje walutowe ,i co -CUDA ,znów wszystko szlag trafił.

  1.odebrać Donaldowi prawo do wcześniejszej emerytury premierowskiej
  2.obciążyć Go kosztami za Maciu Pikciu
  3.kazać naprawić choć część szkód które Cudami narobił przez dożywotnie przez Niego osobiste malowanie kominów jako realizacje jego postulatu zniesienia ustawy kominowej!
  4 Wyjaśnić ile czasu Donald malował te kominy i czy z tego tytułu należy mu się chociaż chorobowe.- (resztę obijał się w związkach zawodowych studentów i partiach)

  Odpowiedz
 • Jakie załamanie czyżby ludzie pospłacali wszystkie(2009-06-01 08:16) Zgłoś naruszenie 00

  Wszyscy moi znajomi tkwia po uszy w kredytach i bula gigantyczne odsetki.

  Baki obłowiły się na hossie na rynku nieruchomości i lawinie kredytów w wyniku tej hossy.

  I skąd teraz ten płacz w Bankach. Przecież są ustawione na 20-30 lat. A że ludzie nie chca zakładać nowych pętli kredytowych na szyję w okresie kryzysu to nawet idiota powinien zrozumieć.
  Zwykła bankowa obłuda i fałsz. Co już poznaliśmy w działaniach tzw "doradców bankowych" którzy wpedzili w kłopoty wiele osób i firm

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane