Ministerstwo Gospodarki utrudnia firmom dostęp do 2,4 mld euro z UE

autor: Mariusz Gawrychowski24.04.2009, 03:00

Wymyślony przez resort gospodarki model finansowy komplikuje ubieganie się o dotacje z UE – skarżą się przedsiębiorcy. Model to nowy dokument, który ma pozwolić na dokładne prześwietlenie funkcjonowania przedsiębiorstwa. Resort tłumaczy, że nowe rozwiązanie pomoże firmom w planowaniu inwestycji i ułatwi ocenę wniosków.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (5)

 • as(2009-05-14 00:33) Zgłoś naruszenie 00

  Wybraliście PO to nie płaczcie...

  Odpowiedz
 • Janeczek(2009-04-24 14:42) Zgłoś naruszenie 00

  Co do zasady popieram JANUSZ, to jest podobne do tych firm szkolących i przeszkalających bezrobotnych. Istnieje już groźny problem : " państwo urzędników" które ma w "glębokim poważaniu" obywateli.

  Odpowiedz
 • Ham(2009-04-24 10:43) Zgłoś naruszenie 00

  Każda biurokracja tworzy nam - społeczeństwu bariery w trosce o nasze dobro.

  Odpowiedz
 • Janusz(2009-04-24 10:43) Zgłoś naruszenie 00

  Trzeba ustalić, kto personalnie z Ministerstwa lobbował za wprowadzeniem tych zmian, ograniczających dostęp do funduszy unijnych polskim przedsiębiorcom, a następnie wykopać go (ich) natychmiast z roboty.

  Uniemożliwianie otrzymania dotacji polskim firmom to stary patent, znany od początku naszej obecności w UE, pozwalający na rozkradanie pieniędzy unijnych omyckowanemu syndykatowi tzw. "firm doradczych", pasożytujących na przyznanych Polsce funduszach, oferujących idiotyczne, nikomu nie potrzebne szkolenia itd. Teraz będą doradzać, jak wnioski należy wypełniać.

  Rząd powinien sprawdzić, jaka jest struktura podziału dotacji, ile pieniędzy idzie dla "firm doradczych", ile dla firm de facto zagranicznych, a ile dla polskich przedsiębiorców.

  Odpowiedz
 • Kozakiewicz(2009-04-24 07:20) Zgłoś naruszenie 00

  PO-rozmawiamy?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane