Przeciętny posiadacz IKE uzbierał 9 zł emerytury

autor: Marcin Jaworski16.04.2009, 03:00

Finansiści chcą odpisu od podstawy opodatkowania nawet 12 tys. zł oszczędności emerytalnych. Minister finansów ma zdecydować, czy z zachęty podatkowej skorzystamy mając nie tylko IKE. Możliwe, że wysokość limitu wpłat będzie zależała od wieku oszczędzającego.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (24)

 • grzegorz(2009-04-16 08:56) Zgłoś naruszenie 00

  5 lat 9zł
  10 lat 18 zł
  20 lat 36 zł
  30 lat 54 zł
  to jest dodatek na cukierki od dziadków dla wnucząt .

  Odpowiedz
 • xxx i co ?(2009-04-16 08:53) Zgłoś naruszenie 00

  Czy jeśli 9 osób wpłaci do IKE 10000, a 1 osoba wpłaci 1 mln zł to czy "można szacować" że przeciętnie uczestnicy zgromadzili po 109tys zł ?? Artykuł tak samo tendencyjny jak w ostatnim czasie 19zł do emerytury z OFE. Dziwić się że ludzie nie chcą oszczędzać.
  A panu Marcinowi Jaworskiemu radzę oszacować jakie emerytury będą wypłacone przeciętnie z oszczędności w skarpecie... albo i bez oszczędności .

  Odpowiedz
 • Jakim prawem moje pieniadze z budżetu państwa(2009-04-16 08:40) Zgłoś naruszenie 00

  mają zasilać jakieś dziwaczne twory emerytalne???
  Jakim prawem społecznymi pieniędzmi chce się dorabiać kieszenie IKE???
  Jeśli państwo chce pomóc przyszłym emerytom, to najpierw niech zlikwiduje WSZYSTKIE!!! dodatkowe twory emerytalne, pozostawi jeden organ emerytalny, a te pieniądze które chce dać dla IKE niech przeznaczy na wyższe emerytury!!!
  W ten sposób pomoże emerytom. Jeślki zrobi inaczej, to pomoże towarzystwom emerytalnym, a emeryci w Polsce nadal będą dziadami!

  Odpowiedz
 • A jakim prawem ma się zabierać z budżetu pieniadze(2009-04-16 08:38) Zgłoś naruszenie 00

  i tym samym społecznymi pieniędzmi dorabiać kieszenie IKE???
  Jesli państwo chce pomóc przyszłym emerytom, to najpierw niech zlikwiduje WSZYSTKIE!!! dodatkowe stwory emerytalne, pozostawi jeden organ emerytalny, a te pieniądze które chce dać dla IKE niech przeznaczy na wyższe emerytury!!!
  W ten sposób pomoże emerytom. Jeślki zrobi inaczej, to pomoże towarzystwom emerytalnym, a emeryci w Polsce nadal będą dziadami!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane