Przeciętny posiadacz IKE uzbierał 9 zł emerytury

autor: Marcin Jaworski16.04.2009, 03:00

Finansiści chcą odpisu od podstawy opodatkowania nawet 12 tys. zł oszczędności emerytalnych. Minister finansów ma zdecydować, czy z zachęty podatkowej skorzystamy mając nie tylko IKE. Możliwe, że wysokość limitu wpłat będzie zależała od wieku oszczędzającego.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (24)

  • Cinek(2009-08-24 12:50) Zgłoś naruszenie 00

    A MOZE BY TAK BEZ ŚREDNIEJ ARYTMETYCZNEJ ?? CZY AUTORZY DOPRAWDY NIE ZNAJĄ STATYSTYCZNYCH WSKAŹNIKÓW TYPU MEDIADA, DOMINANTA CZY ŚREDNIA WAŻONA??

    Schodzicie z jakości.. przykre...

    Odpowiedz
  • kasia(2009-06-24 10:04) Zgłoś naruszenie 00

    ja mam IKE od trzech lat i mam juz na nim 13,5tys :)

    Odpowiedz
  • Kiedyś obejrzałem film dokumentalny Nocna Zmiana(2009-04-20 10:39) Zgłoś naruszenie 00

    O kulisach sprawowania władzy w Polsce. Wspaniały dokument niezwykłego cynizmu współczesnych polityków. Polecam. Odbiera nadzieję i wiarę w tych na górze.

    Odpowiedz
  • Do eli:(2009-04-20 09:39) Zgłoś naruszenie 00

    A czemu nie samobójstwo? Obowiązkowe?!

    Jak przyjdzie co do czego, to Polacy będą wiedzećl kiedy, gdzie i kogo pogonić...

    Odpowiedz
  • ela(2009-04-19 16:07) Zgłoś naruszenie 00

    Czyli eutanazja powinna być.Ja nie chcę wegetowac.

    Odpowiedz
  • Dominik(2009-04-18 09:43) Zgłoś naruszenie 00

    Dodam jeszcze, że bogaci są zainteresowani tanią siłą roboczą. Najlepsi dla nich są biedni i głupi. Właśnie nimi moga manipulować i wciskać im ciemnotę o rzekomych kryzysach ekonomicznych. Wszystkie decyzje najbogatszych rządzących światem zapadają w małym gronie wtajemniczonych, za kulisami, często najlepiej w nocy, tak jak to zrobiła PO w sprawie emerytur.
    Trzeba nowych reform. Nie potrzeba aż 460 darmozjadów posłów, którzy za pulpitami dostają amnezji i zapominają, że naród jest suwerenem.
    Również rząd zapomniał, że rządzi w imieniu narodu.

    Odpowiedz
  • Dominik(2009-04-18 09:17) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie kiedy w końcu się otrząśniecie, szczególnie młodzi Zyjecie jak we śnie.
    Czy nie widzicie w tym wszystkim wielkiej manipulacji najbogatszych. W manipulacji przodowali komuniści, a teraz liberałowie. Zeby bogaci opływali w lulsusy potrzebna jest im armia niewolników takich jak wy. Mój ojciec mawiał do mnie, że trzeba liczyć wyłącznie na siebie i nie dać sobą manipulować~!!!
    Trzeba stworzyć nowy sprawiedliwy dla wszystkich ustrój!!!
    Innego wyjścia nie ma. Zwłaszcza, że jest nas już prawie 7 miliardów na ziemi.

    Odpowiedz
  • bubu(2009-04-17 18:35) Zgłoś naruszenie 00

    Już lepiej samodzielnie kupować obligacje czy nawet wpychać na lokatę.. http://www.dodajkomentarz.pl/viewforum.php?f=72

    Odpowiedz
  • Nie wiem w czyim intersie działają polscy posłowie(2009-04-17 11:17) Zgłoś naruszenie 00

    Jak uchwalą jakąkolwiek ustawę to albo zwykły gniot albo korzystna ale nie dla nas

    Odpowiedz
  • m(2009-04-17 07:11) Zgłoś naruszenie 00

    OFE nie powinny funkcjonować na zasadzie ściągnięcia haraczu od każdej wpłaty. Gdyby dostawały tylko jakieś procenty od wypracowanych zysków, toby STAWAŁY NA GŁOWIE by nasze pieniądze jak najlepiej zarabiały. A tak, co im zależy? One już zarobiły i nigdy nie będą stratne, bo wpłacać musimy, a one swój kupon z tego odcinają sobie.

    Odpowiedz
  • guzik(2009-04-16 18:26) Zgłoś naruszenie 00

    większy jest zysk z konta rozliczeniowo-oszczędnościowego.
    Takie są efekty obowiązkowego zapisywania się,lub obowiąkowego losowania.

    Odpowiedz
  • Ted(2009-04-16 16:05) Zgłoś naruszenie 00

    Paranoja!

    Odpowiedz
  • Za realnie wpłacane pieniądze do systemu(2009-04-16 14:50) Zgłoś naruszenie 00

    Nie dostajemy nic.

    Moi kuzyni ze wsi płacący grosze do KRUSU są o niebo w lepszej sytuacji.
    Przynajmniej te pieniądze z róznicy w opłatach inwestują w siebie, ziemię i infrastrukturę gospodarstw.

    Mam też znajomych prowadzących biznesy tak by płacić do ZUSu jak najmniej a oszczędności lokować w pewne inwestycje.

    Reszta jest stracona

    Odpowiedz
  • Klemens(2009-04-16 14:22) Zgłoś naruszenie 00

    Widać tęsknotę niektórych ludzi za jednym,niby sprawiedliwym,państwowym organem emerytalnym.A przecież jesteśmy od 20 lat w innym /od socjalizmu/ systemie.Z tym faktem /niepodważalnym/ coś się chyba wiąże.Państwo powinno wspomagać ludzi,którzy sami chcą zadbać o swoją emeryturę.Zwolnienie z podatku może być formą zachęty.A inni niech czekają na łaskę rządzących.

    Odpowiedz
  • Do 7(2009-04-16 13:06) Zgłoś naruszenie 00

    Z I Filaru nie będzie nic. ZUS już teraz zaciąga kredyty by wypłacać emerytury. Za 20 lat banki siądą na każdą wpłate do ZUSu.

    II Filar - Rząd ugnie sie przed rządaniami UE w sprawie zniesienia limitów inwestowania w rynki zagraniczne. A nasze (czytaj zachodnie OFE) z chęcią władują naszą kasę w swoją gospodarkę tak sprytnie by nic nie dać w zamian. Czyli znowu ZERO.

    Czyli zostaje III Filar - w sam raz na dobrowolne opłacenie powszechnej eutanazji

    Odpowiedz
  • HL(2009-04-16 11:23) Zgłoś naruszenie 00

    Do 7: o co Wam wszystkim chodzi? IKE jest dobrowolne - nie podoba się, to nie oszczędzajcie w IKE. Po co to trucie?

    Odpowiedz
  • 50+(2009-04-16 11:01) Zgłoś naruszenie 00

    przy założeniui, że będę zył na emeryturze ok 10 lat, wychodzi juz mi 100 zł na miesiąc. Mam nadzieję, że odliczenie od podstawy przejdzie bo na pewno z niego skorzystam !

    Odpowiedz
  • Przyszły emeryt będzie bogaczem(2009-04-16 10:43) Zgłoś naruszenie 00

    Czaro widzę przyszłych emerytów w polsce.
    z I filaru dostanie 500 zł, z II filaru 23 zł, a z III filaru 9 zł, ha ha ha.
    Tu widac dokładnie jak władze polskie skubią zgodnie z prawem swoich obywateli.
    Po 40 latach niewolniczej pracy dostanie brutto 550 zł emerytury, tyle zeby zapłacić za mieszkanie, prad i gaz, a zeby przezyć musi zebrać alo zbierać w śmietnikach. To jest najzwylkejsze eutanazja, zgodnie z polskim prawem.

    Odpowiedz
  • do 5(2009-04-16 10:16) Zgłoś naruszenie 00

    I oto jest pytanie.
    A odpowiedź? - napewno nie dla emeryta czy rencisty! Napewno dla złodziei.
    Szooooook...!!!1
    Ps. nie byłem i nie jestem ani rencistą ani emerytem. Ale za to szanuję sprawiedliwość społeczną, której niestety w Polsce nie widzę.
    Musze zatem odkładać swoje pieniażki za granicą, by potem żyjąc w Polsce nie musieć umierać z głodu.

    Odpowiedz
  • eme(2009-04-16 09:54) Zgłoś naruszenie 00

    Tak ma być koniec kropka.
    Wiadomo otym że emeryt rencistą nie zostanie? ale składkę płaci!
    pytanie dla kogo?

    Odpowiedz