Rozmowy o przejęciu ukraińskiego operatora, posiadającego własną infrastrukturtę, klientów i zbliżony charakter usług prowadzi operator telekomunikacyjny Mediatel. Prezes spółki Marcin Kubit podkreślił, że ukraińska spółka ma przychody mniejsze od Mediatel, ale nie ujawnił, o jaką firmę chodzi. Dodał, że do transakcji może dojść do końca 2008 roku.

W sfinansowaniu przejęcia miałyby pomóc fundusze private equity.

- Dwa duże fundusze są zainteresowane współpracą z nami - przyznał Marcin Kubit, dodając, że możliwe jest ogłoszenie dla nich nowej emisji.

Spółka ogłosiła wczoraj wyniki finansowe za II kwartał 2008 r. - jej przychody wzrosły o 265 proc. do 35,4 mln zł, a na czysto zarobiła 2,06 mln zł. W 2007 roku zakończyła kwartał stratą w wysokości 0,7 mln zł. Przychody w całym I półroczu wyniosły 62,1 mln zł, niemal trzy razy więcej niż przed rokiem.

W czerwcu Mediatel postanowił spróbować sił w detalu, wchodząc na bardzo konkurencyjny i niskomarżowy rynek wirtualnych operatorów MVNO. Spółka wprowadziła na rynek ofertę Telepin mobil skierowaną do obcokrajowców - m.in. Ukraińców, Wietnamczyków, Rosjan i Chińczyków mieszkających w Polsce.

Do tej pory sprzedała jednak tylko 2360 kart. W poprawie wyniku pomóc ma wprowadzenie w I połowie sierpnia większej liczby krajów, do których koszt połączenia jest po cenach promocyjnych. Już teraz jednak stawki w ofercie Telepin mobil są wśród operatorów komórkowych najniższe na rynku - operator oferuje klientom dzwonienie po 39 gr za minutę na numery stacjonarne w ponad 60 krajach i komórkowe w 12 krajach.

Mediatel podtrzymał wczoraj zapowiedź, że do końca roku chce zdobyć 20 tys. klientów MVNO.