PiS przeciwne prywatyzacji GPW

06.04.2009, 13:38; Aktualizacja: 06.04.2009, 13:40

PiS sprzeciwia się planom prywatyzacji Giełdy Papierów Wartościowych. To nie będzie służyć polskim interesom - przestrzegał w poniedziałek szef partii Jarosław Kaczyński.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (9)

  • Klemens(2009-04-06 15:03) Zgłoś naruszenie 00

    Nowa bolszewia jest przeciwna wszelkim prywatyzacjom,podobnie jak ich poprzedniczka,KPZR.Tamci i tak mieli więcej szczęścia bo ich bożek,Włodzimierz Ilicz występował pojedyńczo.Naszych jest dwóch,nie wiadomo,który gorszy.

    Odpowiedz
  • A/Z.(2009-04-06 16:19) Zgłoś naruszenie 00

    Do 2.uzupełnienie-giełdy w tych krajach co wymieniłeś:USA,Niemcy,Francja są PRYWATNE!!!.

    Odpowiedz
  • Kaczyńscy-analfabeci ekonomiczni-prof.Winiecki.(2009-04-07 02:55) Zgłoś naruszenie 00

    U panów Kaczyńskich występuje rozdwojenie jażni - brak spójności pomiędzy słowami i czynami ponieważ;
    1/Są największymi wrogami PRL-u tzn. socjalimu powszechnie nazwanym komuną.
    2/We wszystkich swoich programach, poczynaniach - BUDUJĄ SOCJALIZM.
    CZY TO BRAK POCZYTALNOŚCI, CZY ZUPEŁNE NIEROZUMIENIE TEGO CO SIĘ MÓWI???

    Odpowiedz
  • Klemens tu chodzi o prywatyzację(2009-04-06 15:13) Zgłoś naruszenie 00

    Prywatyzację giełdy dzięki której państwo ma większy wpływ na cały proces prywatyzacyjny w szerszym zakresie.

    To dzięki giełdzie sprzedano akcje sprywatyzowanych spółek i państwo ma jako taką kontrolę lub przynajmniej wiedzę o przepływach kapitałowych.

    Sprzeda to g... będzie wiedzieć i g... sprywatyzuje.
    Poczytaj o tych państwach które pozbyły się własnych giełd jak tego żałują i pomyśl dlaczego USA, Niemcy i Francja nigdy tego nie zrobią.

    Ale Polak to tylko po szkodzie mądry.
    I widzę ty jesteś za - tylko dlatego by zrobić na złość Kaczyńskiemu

    Odpowiedz
  • A/Z.(2009-04-06 16:17) Zgłoś naruszenie 00

    Odp.2.Jak jesteś przeciwny prywatyzacji to jedż do Korei Północnej, na Kubę albo do Wenezueli-Chawez już też im zgotował kartki na żywność i brak towarów w sklepach -pomimo dużego wydobycia ropy naftowej w tym kraju-jest tam coraz gorzej.Nie namawiaj ludzi do socjalizmu-bo w Polsce jest on (jego skutki)dobrze znany-ja dopłacam na wysokie dodatkowe apanaże i przywileje pracownikom i e4merytom państwowych monopoli energetycznych,gazowych i komunalnych w comiesięcznych rachunkach np:za prąd i gaz.Daj sobie spokój z tą państwowo-socjalistyczną propagandą.

    Odpowiedz
  • Klemens(2009-04-06 17:42) Zgłoś naruszenie 00

    Nie chcę nikomu robić na złość.Wystarczy,że mnie to czynią nieudacznicy w polityce.Skoro wprowadzamy nowy ustrój to także trzeba wprowadzać jego atrybuty.Nie pojedziesz Mercedesem na częściach z Pobiedy.Niestety.Państwo sie żle sprawdza jako właściciel.Dlatego wszystko,co można trzeba prywatyzować.Skoro wywołujesz USA,to zauważ,że tamtejsza własność państwowa to ok.8 % majątku narodowego.Resztę mają konkretni ludzie.Jak szkolono /nazewnictwo/ na WUML-u,prywaciaże.

    Odpowiedz
  • Pampalini(2009-04-06 19:18) Zgłoś naruszenie 00

    Klemens nie chce CIe obrazac człowieku ale czy naprawde nie masz wyobrazni ???
    Interesujesz sie wogóle rynkiem kasowym czy terminowym ?
    Widziałes jakie jaja robił JP MOrgan na fixingach cudów?
    A dzisiaj ? Spadki wynikaly z duzej LOP na shorny wig20 czyli standard - zwalanie calego rynku przez jednego cymbała.
    Chcesz giełde sprzedac JP MPrganowi albo Golman Sachs to od razu pozegnaj sie z handlowanie bo w zyciu nie bedziesz znał kierunku w jakim pójdą indexy!!!
    Tez jestem przeciwny komunie ale nie popadajmy w głupote.
    Czy policje tez mamy prywatyzowac ?
    Jesli tak to módl sie zebys mial wiecej kasy ode mnie :)

    Odpowiedz
  • pampalini(2009-04-06 19:23) Zgłoś naruszenie 00

    Tak na marginesie to mam pytanie do ekspertów czy po prywatyzacji GPW pańswo nie utraci mozliwosci zmuszania obywateli do korzystania z usług jednego prywatnego podmiotu i czy tym samym bedziemy mieli pełne prawo do handlowania akcjami na aukcjach internetowych skoro kontrola nad GPW a tym samym jej zasady przejdą pod panowanie prywatnej instytucji.
    Czy mozna uruchomic inny alternatywny rynek papierów ,skoro i tu mamy wolny rynek a wiec prawo do konkurencyjnosci ?

    Odpowiedz
  • Klemens(2009-04-06 21:15) Zgłoś naruszenie 00

    Pampalini,ja też nie chcę Cię obrażać.Dlatego apeluję,zacznij używać rozumu.Czy naprawdę wierzysz,że Morgan czy Goldman Sachs zaczną kombinowac by polską,sprywatyzowana giełdę wywrócić?A jak sie obroni państwowa giełda przed kryzysem.Lepiej? Nie wygłupiaj się!!!

    Odpowiedz