Polska Grupa Energetyczna, największa polska firma energetyczna, obniża ceny dla wszystkich małych i średnich przedsiębiorstw. Od początku roku tej grupie odbiorców PGE sprzedawała najtaniej, za 269 zł/1 MWh (w Enerdze Obrót - 307 zł/1 MWh). Do tej pory oferta PGE dotyczyła tylko odbiorców przyłączonych do jej sieci dystrybucyjnej. Teraz PGE swoją ofertę dla MSP rozszerza na całą Polskę.

- Chcemy wyjść naprzeciw odbiorcom energii dotkniętych dekoniunkturą i zwiększyć sprzedaż do odbiorców finalnych - mówi Marek Trawiński, wiceprezes PGE.

Segment, w który celuje PGE, to najliczniejsza grupa klientów przemysłowych: około 1,615 mln, czyli ponad 90 proc. klientów biznesowych, którzy kupują około 25 proc. energii sprzedawanej firmom.

- Moim zdaniem działanie PGE jest planowe, bo w tej grupie odbiorców są stosunkowo wysokie marże - mówi przedstawiciel konkurencyjnej firmy.

PGE nie ukrywa zainteresowania przejmowaniem także dużych firm.

- Niedługo przedstawimy nową ofertę także dla dużych firm. Ustalamy termin - mówi wiceprezes Marek Trawiński.

Oferta dla mniejszych firm jest ważna do końca czerwca. Odbiorca, który się na nią zdecyduje, dostanie gwarancję stałej ceny do końca 2009 roku W praktyce może zaoszczędzić przez pół roku do kilkuset złotych, w zależności od tego, jaką taryfę wybierze. W przypadku taryfy C11, przy rocznym zużyciu energii 5 MWh, oszczędności mogą wynieść 60-150 zł, a w taryfie C12 A, przy zużyciu 15 MWh rocznie, od 170 do ponad 400 zł.

- Łatwo tanio kupić energię, w hurcie już za około 170 zł, i zaoferować ją stałym klientom PGE, ale broniąc się przed PGE, musielibyśmy schodzić z marż, co jest sensowne tylko w ograniczonej skali - mówi przedstawiciel konkurencji.

Z oferty PGE będą mogli skorzystać wszyscy lub prawie wszyscy mali i średni odbiorcy będący obecnie klientami konkurencji.