Przedstawiciele norweskiej stoczni w Ulstein spotkali się w obecności Ambasadora Królestwa Norwegii z Zespołem do spraw Koordynacji Prywatyzacji Stoczni Produkcyjnych.

Norwegowie przedstawili zamiary inwestycyjne stoczni w Ulstei wobec Stoczni Szczecińskiej Nowa. Zdaniem norweskich inwestorów zaplecze techniczne Stoczni odpowiada zamiarom stoczni w Ulstein, umożliwia też produkcję wysokospecjalistycznych statków do obsługi platform wiertniczych - to informacje zawarte w piśmie do Komisji Europejskiej , które powstało w Ministerstwie Skarbu Państwa.

Norwegowie uważają że ograniczenia mocy produkcyjnych nałożone na Stocznię Szczecińską Nowa nie stanowią bariery wobec planowanej produkcji. Podczas spotkania ustalono, że norweski inwestor złoży jak najszybciej list intencyjny. Przedstawiciele stoczni w Ulstein chcą bardzo szybko spotkać się z urzędnikami Komisji Europejskiej. Inwestor zadeklarował chęć rozmów ze związkami zawodowymi i politykami samorządu lokalnego.

Deklarację o kupnie stoczni w Gdyni złożyła natomiast firma ETA ASCOM STAR z Dubaju, należąca do Star Holding. Firma ma już własną stocznię w Chinach i 36 statków.