Darmowy serwis SMS z wynikami meczy uruchomił MobilKing. Usługa jest dostępna dla wszystkich klientów sieci, a jest ich ponad 45 tys. Specjalny serwis SMS (informacje dwa razy dziennie o najważniejszych wydarzeniach) uruchomił PTK Centertel, operator sieci Orange. Jest on dostępny - za darmo - dla tych klientów sieci Orange, którzy na czas Euro wykupili specjalny pakiet roamingowy.

Płatną wersję serwisu mogą zamówić pozostali klienci Orange, wysyłając SMS o treści: START EURO na numer 51033. Każdy otrzymany SMS będzie ich kosztował 12 gr. Klienci Orange mogą też zamówić serwis multimedialny o Euro 2008. Informacje przesyłane są w formie MMS, a każdy kosztuje 36 gr.

Ponadto Orange w dostępnym z telefonu komórkowego serwisie Orange World ma zakładkę dla kibiców, a w niej m.in. aktualności, statystyki, kalendarium oraz zdjęcia i filmy wideo. Za surfowanie po internecie za pomocą komórki płacimy jak za transmisję danych.

Klienci sieci Era po wysłaniu SMS na numer 8017 mogą zamówić codziennego MMS z podsumowaniem dnia (aby aktywować, w treści SMS trzeba wpisać EUROMMS, koszt 61 gr za odebrany MMS) lub serwis SMS, dzięki któremu po każdym meczu otrzymają jego wynik wraz z krótkim podsumowaniem. Użytkownik tego serwisu dostanie również dodatkowego SMS, jeśli w czasie mistrzostw wydarzy się coś szczególnego (by aktywować, w treści SMS trzeba wpisać Euro, koszt 37 gr za odebrany SMS).

Polkomtel - operator sieci Plus - swe działania związane z Euro ograniczył do serwisu sportowego dostępnego z telefonu komórkowego, w którym pojawiają się także informacje o piłkarskich mistrzostwach Europy.

O kibicach myślą nie tylko operatorzy. CNN International uruchomiło darmowy serwis, który pozwala na bieżąco sprawdzać w telefonach komórkowych wyniki meczów (są przesyłane SMS-ami), najświeższe informacje o piłce nożnej oraz oglądać materiały wideo i zdjęcia. Serwis dostępny jest po wpisaniu w przeglądarkę telefonu adresu cnnmobile.com/euro2008. Klient płaci jak za transmisję danych. Z serwisu mogą korzystać klienci sieci Era, Heya, Orange, Plus i Sami Swoi.

Aby otrzymywać powiadomienia o golach, należy się zarejestrować, wysyłając SMS na angielski numer telefonu +447800001266, wpisując kod wybranej drużyny np. Polska - PL. Opłata jak za SMS międzynarodowy. Aby zrezygnować z subskrypcji, należy wysłać SMS o treści ALERTS STOP na angielski numer +447800001266.