Dziennikarze pytali ministra, czy w związku ze spadkami na Giełdzie Papierów Wartościowych rozważa opóźnienie ofert spółek Skarbu Państwa.

Grad powiedział, że w przypadku spółek takich jak Zakłady Azotowe w Tarnowie i ENEA, terminy nie będą zmieniane.

"Zastanawiamy się, jak postąpić w przypadku takich spółek jak BGŻ, czyli banków, dla których ten okres giełdowy jest dosyć trudny" - powiedział Grad.

"Po 20 czerwca mamy się spotkać w gronie akcjonariuszy BGŻ i będziemy o tym rozmawiali. Chcemy to zrobić w interesie wszystkich akcjonariuszy i samego banku. Nie chodzi o to, by robić coś na siłę" - zaznaczył minister.

Doradca prywatyzacyjny wycenia BGŻ na 2 - 3 mld zł. W sierpniu 2007 roku akcjonariusze BGŻ zdecydowali o ofercie publicznej akcji. Zgodnie z uchwałą NWZA, powinno do niej dojść w pierwszym półroczu 2008 roku, nie później jednak niż do końca III kwartału 2008 roku.

Skarb Państwa ma 37,29 proc. akcji tego banku i zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, chce sprzedać wszystkie posiadane akcje.

Jak podkreślił Grad, ministerstwo "generalnie" nie zmienia swoich planów. "Uważamy, że poprzez kierowanie spółek Skarbu Państwa, spółek dobrych i stabilnych, jesteśmy w stanie pomóc i samej giełdzie, i rynkom finansowym w kraju" - mówił Grad.