Multipakiet tp to multimedialna usługa, łącząca telewizję cyfrową, wideo na życzenie, internet i telefonię internetową w ramach jednej oferty.

Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) poinformował w komunikacie, że podstawą do skorzystania w rocznych zeznaniach podatkowych z ulgi internetowej jest udokumentowanie poniesionych kosztów rachunkami za usługę stałego dostępu do internetu.

W opinii Urzędu, w przypadku usługi multipakiet tp było to niemożliwe, gdyż operator wystawia zbiorczy rachunek za wszystkie usługi wchodzące w skład pakietu.

"Urzędy skarbowe (...) kwestionują takie odliczenia" - podał Urząd.

"Telekomunikacja Polska SA poinformowała prezesa UKE, że (...) proponuje wszystkim abonentom usługi multipakiet tp, którzy zgłoszą się do operatora, bonus w postaci bezpłatnego dostępu do pakietu telewizyjnego L na okres 3 kolejnych miesięcy" - czytamy w komunikacie UKE.

Z ulgi internetowej mogą skorzystać wyłącznie osoby fizyczne nie prowadzące działalności gospodarczej. Wysokość odliczenia nie może przekroczyć 760 zł w roku podatkowym. Odliczeniu od dochodu podlegają wyłącznie wydatki z tytułu użytkowania, a nie instalacji internetu.