Polsat, który jest w Polsce właścicielem praw do Euro 2008, wspólnie z giełdową spółką teleinformatyczną ATM udostępnia internautom transmisje z meczów Euro 2008 na żywo. Transmisja jest dostępna po ściągnięciu ze strony www.euro2008.atm.com.pl programu IPLA i zarejestrowaniu się (bezpłatnie). Aby oglądać mecze, trzeba mieć łącze umożliwiające ściąganie danych z prędkością nie mniejszą niż 1 Mb/s oraz komputer z systemem operacyjnym Windows 2000/XP/Vista.

Z tej możliwości strumieniowej transmisji nie mogą korzystać klienci zagranicznych dostawców internetu, osoby korzystające z Neostrady TP oraz internetowych usług Netii. Podczas rejestracji system sprawdza, skąd przychodzi połączenie i eliminuje IP zagraniczne, a także Telekomunikacji Polskiej (TP) i Netii.

Także Netia i Telekomunikacja Polska oferuje swoim klientom internetowe transmisje na żywo z meczów Euro 2008. Klienci TP (bezpłatnie) powinni skorzystać z linku www.meczeeuro2008.wp.pl, a klienci Netii (również bezpłatnie) z linku www.netia.pl/euro.

Jakość internetowej transmisji z użyciem IPLA jest zupełnie dobra, choć sama transmisja jest opóźniona o kilka, kilkanaście sekund w stosunku do programu Polsatu.

WYMAGANIA DLA KOMPUTERA

Wymagania systemowe: Windows Media Player 10 lub 11, DirectX 9.0 +, łącze internetowe 1Mbps, procesor 500 MHz, pamięć RAM 512 MB, wolne miejsce na dysku 200 MB, karta dźwiękowa 16-bitowa, monitor o rozdzielczości Super VGA (800x600), karta graficzna z pamięcią RAM 64 MB.