"Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego prezes Urzędu uznał, że koncentracja nie przyczyni się do istotnego ograniczenia konkurencji, w szczególności przez powstanie lub umocnienie pozycji dominującej na rynku" – czytamy w komunikacie.

Vistula&Wólczanka ogłosiła wezwanie na akcje W.Kruk 5 maja. Zarząd spółki jubilerskiej uznał je za wrogą próbę przejęcia. Wezwanie się powiodło po tym, jak przejmujący podwyższył cenę za akcję 24,50 zł z 23,70 zł, a jeden z głównych udziałowców spółki, Wojciech Kruk zdecydował się odpowiedzieć na wezwanie i obniżył swój udział do 3,03% z 23,32%.

Spółka jest właścicielem warszawskiej Galerii Centrum

W. Kruk posiada 49 renomowanych salonów jubilerskich oraz 27 salonów z luksusową modą damską marki Demi Cler. Natomiast V&W posiada obecnie 211 sklepów w całej Polsce o łącznej powierzchni 45 tys. m. kw. Sieć obejmuje głównie punkty z modą męską pod marką Vistula oraz kioski koszulowe Wólczanka. Spółka jest także właścicielem warszawskiej Galerii Centrum.

Vistula&Wólczanka miała 5,86 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2008 roku wobec 10,39 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 92,97 mln zł wobec 88,36 mln zł rok wcześniej.