"Komisja Nadzoru Finansowego wydała zgodę dla General Electric Company na wykonywanie, poprzez m.in. GE Capital International Financing Corporation, GE Money Bank SA i HoldCo 77 B.V. (spółka z o.o. z siedzibą w Holandii), do 66 proc. głosów na Walnym Zgromadzeniu Banku BPH. Zgoda KNF umożliwi nabycie do 66 proc. akcji Banku BPH od UniCredit SpA." - napisano w komunikacie.

W sierpniu 2007 roku GE Money podpisało z włoskim UniCredit porozumienie w sprawie zakupu części BPH, która nie została przejęta przez Pekao.

Wcześniej GE otrzymał m.in. zgodę na tę transakcję od Komisji Europejskiej.

Bank BPH ma połączyć się z działającym na polskim rynku GE Money Bank

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, Bank BPH ma połączyć się z działającym na polskim rynku GE Money Bank, do czego dojść ma do końca pierwszej połowy 2009 roku. Na początku maja prezes BPH Józef Wancer zapowiadał, że może stać się to szybciej.

W ciągu trzech lat banki te chcą otworzyć co najmniej 200 nowych oddziałów, a za pięć lat mieć 5. pozycję na polskim rynku.

GE deklarował wcześniej, że zainwestuje w 2008 roku około 50 mln USD w rozwój BPH i GE Money Banku.

Sam BPH zapowiadał, że planuje do końca 2008 roku otworzyć 40 - 50 nowych placówek. Obecnie ma ich ponad 200. GE Money Bank specjalizuje się w rynku kredytów consumer finance.

Bank działa w Polsce od stycznia 2005 roku. Powstał w wyniku połączenia GE Capital Banku i GE Banku Mieszkaniowego.