W Polsce buduje się drogi nietrwałe, bo tanie

autor: Roman Grzyb02.06.2008, 03:00; Aktualizacja: 02.06.2008, 14:15

Koszt budowy drogi asfaltowej jest niższy niż nawierzchni betonowych, ale trzeba je remontować już po dziesięciu latach. Brakuje jednak cementu, więc i tak będziemy skazani na gorsze drogi asfaltowe.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (10)

  • znik(2008-06-02 07:16) Zgłoś naruszenie 00

    W Polsce już po 3ch latach, czyli zazwyczaj od momentu zakończenia gwarancji wykonawcy, drogę asfaltową należy remontować. to jest chore.

    Odpowiedz
  • hurtownik(2008-06-02 08:15) Zgłoś naruszenie 00

    Brakuje cementu - moja hurtownia sprzeda każdą ilość co prawda z marżą 150% ale trudno wszyscy trzymamy cenę. Jak sie komu nie podoba może kupić polski cement w niemczech po 7zł. Ja kupuję hurtowo po 6zł za 25 kilo a w detalu idzie jak woda po 16zł. Dzięki temu w Poland zarabiam netto 2 -4 mln zł rocznie nie płacąc ani grosza podatku

    Odpowiedz
  • qwerty(2008-06-02 08:18) Zgłoś naruszenie 00

    Mam pytanie czemu polskie ceny materiałów budowlanych są sprzedawane z tak gigantycznymi marżami. Czemu państwo polskie nic nie robi by ukrócić lichwę pośredników. Przecież to winduje ceny mieszkań pod niebiosa

    Odpowiedz
  • budujący dom(2008-06-02 09:45) Zgłoś naruszenie 00

    Gratuluję dobrego samopoczucia hurtownikowi.

    Odpowiedz
  • Obserwator(2008-06-02 10:24) Zgłoś naruszenie 00

    Z informacji przekazywanych przez media koszt budowy kilometra autostrady w Polsce jest jednym z najdroższych , o ile ie najdroższyw Europie, pomimo że nie są one poprzecinane urządzeniami drogowymi typu mosty , estakady , tunele, itp. Jak to się ma do powyższego artykułu ?

    Odpowiedz
  • milicjant(2008-06-02 10:54) Zgłoś naruszenie 00

    Z tymi drogami to jest jakas paranoja,na odcinku tzw.zakopianki np.miedzy Myslenicami a Zabornia dziesiatkami lat nie trzeba bylo nic poprawiac,robili ja w czasie wojny niemcy,a teraz jezdze odcinkiem Krakow -Katowice i od 7 lat powstania tej autostrady juz jeden pas calkowicie zdejmowano do samej ziemi na przestrzeni kilku dziesieci kilometrow,to chce sie wyc na takie panstwo.

    Odpowiedz
  • gruby(2008-06-02 12:40) Zgłoś naruszenie 00

    beton od dłuższego czasu kładzie się na przystankach MPK w niektórych miastach. Dzięki temu np nigdy nie powstają koleiny kiedy np. 2 przegubowce staną latem obok siebie

    Odpowiedz
  • coraz gorzej(2008-06-02 13:44) Zgłoś naruszenie 00

    Autostrady. Ja z budowy domu mam podobne przemyślemia. Polscy budowlańcy to debile i totalni partacze. Trzeba stać non stop nad karkiem każdego wykonawcy bo spuszczenie choc na chwilę z oka powoduje brakoróbstwo. Mozesz dać wykonacy nalepsze na świecie materiały a on i tak wszystko zrobi na odwal i mimo zapenień to absolutnie nie zna techologi stosowania materiału. Ale cena za "robociznę" zawsze jest z górnego pułapu.

    Odpowiedz
  • drogowiec(2008-06-02 13:49) Zgłoś naruszenie 00

    Hi Hi ja sam pracuję w firmie drogowej. I to co my wypisujemy inwestorowi w protokołach odbioru które on w ciemno podpisuje u nas w biurze (no bo co ma chłop brudzic odzienie na budowie) to wiem najlepiej. Przewał idzie jak ta lala. Ale Polska to bogaty kraj w byle g... za miliony zawsze kupi. Najlepsi sa ci tzw. polityczni specjaliści od dróg, nasz dyrektor po 3 zdaniach zapedza takiego w kozi róg i tuman nawet nie podejmuje dyskusji i godzi sie na wszystko co mu dadzą.

    Odpowiedz
  • rocznik47(2008-06-02 14:27) Zgłoś naruszenie 00

    najtaniej jest zlecić budowę dróg cementownią. tylko one sa obcym kapitałem. ropa jest arabska. w czasie I Wojny handlarze końmi dla wojska dokłądali do pasz końskich trociny drzewne aby zwiększyc obrót końmi - zdychały. moze taka sama relacja jest pomiędzy Inwestorem, Wykonawcą, Producentem.

    Odpowiedz