Ze względu na wejście w życie nowych przepisów RODO zmieniliśmy sposób
logowania do produktu i sklepu internetowego, w taki sposób aby chronić dane
osobowe zgodnie z najwyższymi standardami.
Prosimy o zmianę dotychczasowego loginu na taki, który będzie adresem
e-mail.
Marcin Rusinek, ekspert z Kancelarii Radcy Prawnego A. Polowiec
/
DGP
Reklama
Reklama
Dwa lata temu uzyskałem pozwolenie na budowę. Kilka miesięcy później moje dziecko uległo wypadkowi i obecnie może poruszać się jedynie na wózku inwalidzkim. Chciałbym, aby dom był przystosowany do potrzeb osoby niepełnosprawnej. Czy muszę starać się o zmianę pozwolenia na budowę?
PROBLEM CZYTELNIKA
MARCIN RUSINEK
ekspert z Kancelarii Radcy Prawnego A. Polowiec
EKSPERT WYJAŚNIA
Jeśli po wydaniu decyzji o pozwoleniu na budowę inwestor postanowi zmienić projekt budowlany w związku z zapewnieniem warunków niezbędnych do korzystania z budynku przez osoby niepełnosprawne, potrzebne jest uzyskanie decyzji o zmianie pozwolenia na budowę.
W przypadku gdy inwestor rozpocznie realizację według nowego projektu, naraża się na to, że organ nadzoru budowlanego nałoży na niego obowiązek sporządzenia i przedstawienia projektu budowlanego zamiennego, uwzględniającego zmiany wynikające z dotychczas wykonanych robót budowlanych oraz wykonania określonych czynności lub robót budowlanych. Te działania mają na celu doprowadzenie wykonywanych robót budowlanych do stanu zgodnego z prawem.
NASZA REKOMENDACJA
W przypadku opisanym przez czytelnika wymagana jest zmiana pozwolenia na budowę. Jest tak dlatego, że modyfikacja projektu budowlanego ma związek z wprowadzeniem rozwiązań mających na celu ułatwienie poruszania się po wznoszonym budynku przez osoby niepełnosprawne.
Podstawa prawna
• Art. 36a, art. 52 ustawy z 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz.U. z 2006 r. nr 156, poz. 1118 ze zm.).