Jak dowiedziała się PAP w biurze prasowym Poczty, podwyżka ma wynieść 400 zł na jeden etat od 1 sierpnia, dodatkowo na jeden etat ma przypaść 400 zł w formie bonów, wypłaconych do końca roku.

Sławomir Redmer ze Związku Zawodowego Pracowników Poczty powiedział PAP, że zgoda związków na porozumienie zapadła po "wnikliwym zapoznaniu się z sytuacją ekonomiczną przedsiębiorstwa".

Związkowcy i przedstawiciele kierownictwa firmy podpisali również porozumienie w sprawie działań naprawczych w Poczcie.

Do porozumień nie przystąpiła pocztowa NSZZ "Solidarność"

Do porozumień nie przystąpiła pocztowa NSZZ "Solidarność", związek zawodowy straży pocztowej i kilka innych związków.

Paweł Jędrzejewski z NSZZ Solidarność powiedział PAP, że jego związek nadal postuluje podwyżkę 400 zł na jeden etat od 1 stycznia 2008 roku.

W czwartek odbędzie się posiedzenie komitetu strajkowego "S", w którym wezmą również udział przedstawiciele innych związków, które nie przystąpiły w poniedziałek do porozumienia. Zapadną wtedy decyzje co do dalszych rozmów z kierownictwem Poczty. NSZZ Solidarność nie zmienia na razie terminu strajku, wyznaczonego na 3 czerwca - powiedział Jędrzejewski.

Rozmowy na temat płac trwają w Poczcie od kilku miesięcy. W maju przez kilkanaście dni związkowcy okupowali salę w siedzibie dyrekcji Poczty.

W ubiegły poniedziałek w rozmowach wziął udział minister infrastruktury Cezary Grabarczyk, który zaprosił strony na spotkanie w sprawie problemów Poczty Polskiej, w połowie czerwca. Jak poinformował wówczas rzecznik prasowy resortu Mikołaj Karpiński, w czerwcowym spotkaniu - oprócz przedstawicieli Poczty oraz resortu - mają brać udział m.in. członkowie administracji i parlamentu.