Dodała, że w tym czasie rząd skierował do Sejmu 85 projektów ustaw, z czego tylko 8 dotyczyło gospodarki. "Wydaje się, że znaczenie gospodarki w społeczeństwie jest o wiele większe" - powiedziała.

Jej zdaniem, rząd nie wywiązał się z obietnicy "uchylenia niezgodnej z konstytucją i prawem unijnym ustawy o wielkopowierzchniowych obiektach handlowych (WOH)".

"Mija sześć miesięcy, nie można czynić żadnych inwestycji, ponieważ ustawa (o WOH - PAP) nie została uchylona, a jednocześnie rząd nie wprowadził rozporządzenia pozwalającego na jej funkcjonowanie. Tak naprawdę wszelkie inwestycje w handlu są zablokowane" - uważa Krzysztoszek.

Według Krzysztoszek, istotne są zapewnienia premiera dotyczące obniżania deficytu budżetowego

Zgodnie z ustawą z maja 2007 roku, utworzenie sklepu o powierzchni sprzedaży od 400 do 2 tys. metrów kw. wymaga zezwolenia gminy, a powyżej 2 tys. m kw. - gminy i sejmiku wojewódzkiego. Do tej pory nie było rozporządzenia określającego warunki, jakie musi spełnić firma ubiegająca się o zgodę na budowę.

Premier poinformował w piątek, że resort gospodarki przygotował już rozporządzenie, którego - jak podkreślił - wymaga "obowiązująca ustawa". Dodał, że "są powody merytoryczne", by nie uchylać tej ustawy.

Według Krzysztoszek, istotne są zapewnienia premiera dotyczące obniżania deficytu budżetowego.