Wynikami za I kwartał na pewno rozczarowało Sygnity. Zysk operacyjny wyraźnie słabszy od prognozowanego (różnica większa niż 5 proc.) osiągnęły Comarch, Emperia, LPP i TVN. Na poziomie zysku netto o rozczarowaniu można mówić w przypadku Emperii, LPP i TVN oraz Kredyt Banku.

Wyniki lepsze od prognoz osiągnęły PBG i Polimex. Zysk operacyjny wyraźnie lepszy od spodziewanego miały Asseco Poland, Dom Development, PGNiG i Telekomunikacja Polska. Niższą od spodziewanej stratę operacyjną miała Netia. Na poziomie zysku netto wyniki zdecydowanie lepsze od prognoz osiągnęły Asseco Poland, Dom Development, ING BSK, Lotos, PGNiG i TP. W przypadku Netii strata netto była dużo niższa od oczekiwanej.

GP opublikowała prognozy zysków ośmiu banków notowanych na giełdzie oraz oczekiwania dotyczące przychodów i zysków netto i operacyjnego dla 21 największych spółek. W sumie przedstawiliśmy prognozy dla 14 firm tworzących indeks WIG20. Przychody największych firm rosły szybciej niż inflacja i gospodarka. Tylko dwie duże spółki - Agora i Telekomunikacja Polska - odnotowały w I kwartale wzrost przychodów niższy od inflacji i przyrostu PKB. Jednak w TP już sam wzrost przychodów należy uznać za sukces. Sygnity odnotowała na tym poziomie spadek.