Arora powiedział, że polski rynek internetu to "prawie 40 mln ludzi, niemal 50-proc. penetracja internetu (na 100 mieszkańców prawie 50 ma dostęp do internetu), 7 mld dolarów wartości". "To bardzo dobry rynek z punktu widzenia reklamy" - podkreślił.

Zaznaczył, że w Polsce jest dużo firm, które jeszcze nie mają dostępu do sieci. "Dlatego uważam, że długoterminowe oczekiwania co do tego rynku są nawet wyższe niż względem innych rynków, które być może są bardziej nasycone (istnieje na nich większy dostęp do internetu)" - podkreślił.

"Na świecie dostęp do internetu ma 4,5 mld osób"

Arora dodał, że na świecie dostęp do internetu ma 4,5 mld osób, co stanowi ok. 20 proc. populacji świata. Ta grupa wytwarza ok. 90 proc. światowego PKB - zaznaczył.

Podczas poniedziałkowej konferencji dot. innowacji i rozwoju internetu Arora powiedział też, że Google spodziewa się, iż w najbliższej dekadzie do 4,5 mld ludzi dołączy kolejny miliard osób, które będą podłączone do sieci za pomocą komputerów PC i telefonów komórkowych.

"Dzisiaj internet ma wpływ na reklamę, media, telewizję i wydawnictwa. (...) Firmy, które nie zaadaptują się do korzystania z internetu, będą wyeliminowane z rynku" - dodał.