Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii (MRPiT) rozpoczęło prace nad Planem Odbudowy i Rozwoju, który ma uwzględniać rozwiązania w polskiej gospodarce w okresie post pandemicznym; plan ten ma być gotowy w końcu II kw. 2021 r., zapowiedział wicepremier, szef MRPiT Jarosław Gowin.

"Plan Odbudowy i Rozwoju ma być gotowy w końcu II kwartału i w ciągu kilku miesięcy wdrożony w życie. To ma pozwolić na ocenę, które gałęzie i sektory mają szansę na wzrost potencjału na rynkach zagranicznych, które sektory dotknięte zostały kryzysem i trzeba je zrestartować i ile to ma kosztować" - powiedział Gowin na XVI Forum Przedsiębiorców Małopolski.

Wicepremier wyraził też opinię, że "budżet unijny zostanie przyjęty i Polska z Funduszu Odbudowy mogła [będzie] uzyskać ok. 200 mld zł".

"Polskiego podatnika nie stać obecnie na kolejną transzę pomocy w wysokości 150 mld zł, dlatego cały czas pracujemy na tzw. wsparciem dedykowanym, kierowanym do branż najbardziej dotkniętych drugą falą pandemii"- powiedział Gowin.