statystyki

Galerie zamknięte, ale fabryki AGD będą działać

autor: Patrycja Otto, Grzegorz Kowalczyk16.11.2020, 06:00; Aktualizacja: 16.11.2020, 08:08
Sektor został odcięty od klientów w momencie, gdy zaczął odrabiać straty po pierwszym lockdownie. Do końca października sprzedaż sprzętów gospodarstwa domowego wzrosła o kilka procent. – Klienci w obawie przed zamknięciem sklepów przyspieszyli decyzje zakupowe.

Sektor został odcięty od klientów w momencie, gdy zaczął odrabiać straty po pierwszym lockdownie. Do końca października sprzedaż sprzętów gospodarstwa domowego wzrosła o kilka procent. – Klienci w obawie przed zamknięciem sklepów przyspieszyli decyzje zakupowe.źródło: ShutterStock

Zamknięcie części sklepów to dla branży AGD spory cios. W okresie przedświątecznym generowały największe przychody.

S ektor został odcięty od klientów w momencie, gdy zaczął odrabiać straty po pierwszym lockdownie. Do końca października sprzedaż sprzętów gospodarstwa domowego wzrosła o kilka procent. – Klienci w obawie przed zamknięciem sklepów przyspieszyli decyzje zakupowe. Do tego stopnia, że producenci nawet zaczęli odczuwać brak towaru. To sprawia, że konsumenci kupują AGD, bojąc się podwyżek cen – tłumaczy Wojciech Konecki, prezes związku producentów AGD – Applia i wiceprezes Krajowej Izby Gospodarczej (KIG).

Branża obawia się jednak, że wskutek zamknięcia centrów handlowych ten rok zakończy się na minusie. Ostatnie dwa miesiące roku to tradycyjny szczyt sprzedaży. Potwierdzają to dane Retail Institute, od połowy listopada sprzedaż kategorii RTV/AGD rośnie o niemal 40 proc.


Pozostało 78% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane