statystyki

Spór o nazwę Lottoland. Totalizator Sportowy przegrał z firmą z Gibraltaru

autor: Sławomir Wikariak16.11.2020, 07:43; Aktualizacja: 16.11.2020, 07:47
Loteria

Właściwy krąg odbiorców nie będzie wiązać znaku „Lottoland” z marką „Lotto”źródło: ShutterStock

Totalizator Sportowy przegrał przed Sądem UE sprawę o znak towarowy „Lottoland”. Firma z Gibraltaru może go używać, ale tylko przy usługach naukowych czy badaniach.

Spółka Lottoland w 2012 r. złożyła wniosek o rejestrację znaku towarowego wykorzystującego tę samą nazwę. Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) w 2017 r., po częściowym oddaleniu wniosku, zarejestrował znak dla klas: 41 (m.in. edukacja, działalność sportowa i kulturalna) oraz 42 (m.in. usługi naukowe i badania) klasyfikacji nicejskiej.

O stwierdzenie nieważności spornego znaku wniósł Totalizator Sportowy, powołując się na wcześniejszą rejestrację w Polsce znaków towarowych (dwóch graficznych i jednego słownego) zawierających słowo „Lotto”. Polska firma podkreśliła, że chodzi o znak renomowany, silnie utożsamiany na rynku z jej usługami. To zaś oznacza, że należy mu się większa ochrona.


Pozostało 71% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • Namorzyn(2020-11-17 17:47) Zgłoś naruszenie 00

    Nie przegrał, a wygrał. Lottoland był firmą pasożytującą na loteriach w Europie, Australii itp. Wynajmowali osoby kojarzone z loteriami do promocji, by udawać wiarygodność, gdy w rzeczywistości ewentualna wypłata wygranych zalezała od dobrej woli lottolandu, ubezpieczego na ten wypadek do kwoty x. Podatków od gier oczywiście w kraju też nie płacili. Polska jako jedna z pierwszych skutecznie ograniczyła ich dzialalnosc.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane