- Polskie firmy (…) powinny tam być - mówił o konieczności zabiegania o nasze sprawy w Brukseli Tomasz Chmal z Business & Science Poland.

W wirtualnym studiu Dziennika Gazety Prawnej przewodniczący Rady Głównej BSP odmitologizowywał zawód lobbysty, wyjaśniał, jaką rolę spełniają przedstawiciele tego zawodu w procesie tworzenia i wykonania prawa europejskiego i jak w tym kontekście wyglądają polskie działania na arenie europejskiej.

Business & Science Poland jest Związkiem Pracodawców, który zrzesza duże spółki z udziałem Skarbu Państwa, jak Orlen, KGHM, czy Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Jak można wyczytać na stronie internetowej BSP, celem tego podmiotu jest „wzmacnianie wartości Wspólnego Rynku UE poprzez działania na rzecz przyjmowania odpowiedzialnych i zgodnych z interesami polskiej i europejskiej gospodarki przepisów”. Pomimo wyłącznej reprezentacji podmiotów ściśle związanych z władzą polityczną Tomasz Chmal podkreśla, że w Brukseli nie ma miejsca na partyjne działania, a na organizowanych przez nich spotkaniach są przedstawiciele różnych opcji politycznych.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu.