statystyki

Bilanse puchną, zatrudnienie w kontrolowanych przez państwo bankach spada

autor: Łukasz Wilkowicz06.08.2020, 10:14; Aktualizacja: 06.08.2020, 10:17
Oba kontrolowane przez państwo banki nawet w trakcie pandemii cięły etaty. W PKO w ciągu trzech miesięcy ubyło ich prawie 400 (a uwzględniając spółki zależne – prawie 500)

Oba kontrolowane przez państwo banki nawet w trakcie pandemii cięły etaty. W PKO w ciągu trzech miesięcy ubyło ich prawie 400 (a uwzględniając spółki zależne – prawie 500)źródło: ShutterStock

Do instytucji kontrolowanych przez państwo płyną pieniądze klientów, ale kredytów nie przybywa. Nawet w trakcie pandemii trwa cięcie zatrudnienia.

O ponad 30 mld zł wzrosła w II kwartale suma bilansowa dwóch największych krajowych banków – PKO BP i Pekao. Oba są kontrolowane przez państwo (w tym drugim dużymi udziałowcami są Powszechny Zakład Ubezpieczeń i Polski Fundusz Rozwoju). Zwiększenie skali działania to w głównej mierze efekt przyrostu depozytów – w obu bankach o niemal 33 mld zł.


Pozostało 91% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane