Poczta Polska oszczędzi na pracownikach. Regulaminowe premie będą wycofane

autor: Elżbieta Rutkowska29.07.2020, 07:40; Aktualizacja: 29.07.2020, 07:44
Krążą nieoficjalne wiadomości o redukcji etatów wśród listonoszy

Krążą nieoficjalne wiadomości o redukcji etatów wśród listonoszyźródło: ShutterStock

Największy polski pracodawca zamierza zredukować koszty wynagrodzeń przez anulowanie regulaminowych premii. Z powodu złej sytuacji finansowej spowodowanej skutkami pandemii.

Zgodnie z planem zarządu Poczty Polskiej pracownicy spółki nie dostaną wszystkich typów regulaminowych premii za sierpień: tzw. czasowo-jakościowej, zadaniowej i wynikowej.

Uchwała władz spółki w tej sprawie jeszcze nie zapadła. Z naszych informacji wynika jednak, że w poniedziałek zarząd poinformował o swoich zamiarach związki zawodowe. Wstrzymanie premii motywuje złą sytuacją finansową Poczty Polskiej i koniecznością szukania oszczędności.

– Zarząd zwrócił się do związków zawodowych o opinię w sprawie niewypłacania premii za sierpień – potwierdza rzeczniczka operatora Justyna Siwek. – Poczta Polska, jak wiele podmiotów gospodarczych w Polsce i na świecie, odczuwa bardzo mocno skutki epidemii COVID-19. Z jednej strony istotnie spadły przychody z usług listowych, z drugiej strony ponieśliśmy znaczne koszty, by zapewnić bezpieczeństwo pracownikom, klientom oraz partnerom biznesowym – uzasadnia.


Pozostało 78% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (62)

  • listonosz(2020-07-29 15:39) Zgłoś naruszenie 982

    Wara od naszych pieniędzy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Zwykły polecony(2020-07-29 15:54) Zgłoś naruszenie 1051

    Zawsze na nas oszczedzali ale zarząd po 46tys potrafi co miesiąc przytulić do portfela.Zwiazki zawodowe na poczcie nie istnieją bo się boją o swoje posadki

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Mieczysław(2020-07-29 15:59) Zgłoś naruszenie 850

    Czy w końcu zmobilizuje cię się i pokażecie tym leśnym dziadkom że Wam też należy się godne wynagrodzenie .Górnik potrafi więc Wy też.

    Odpowiedz
  • Czarna(2020-07-29 16:01) Zgłoś naruszenie 911

    Zawsze mieliśmy marne pieniądze w tej firmie, zawsze wszystkiego mało, zadania tak wyśrubowane żeby nie dostać żadnej premii. Ciągle robić na Bank Pocztowy. A wszyscy mają pracowników tych na samym dole daleko gdzieś, płaca taka że tylko usiąść i płakać. Jak tak dalej pójdzie to trzeba będzie rozglądać za inną pracę.

    Odpowiedz
  • Dorota(2020-07-29 17:22) Zgłoś naruszenie 691

    Niech Sasin odda ukradzione pieniądze. Napracowaliście się, a premii nie będzie. Przecież to skandal.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Edek(2020-07-29 17:31) Zgłoś naruszenie 523

    Patrzę ze zgrozą jak niszczy się pracowników i firmę z prawie półwiczną tradycją.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Oj sie Duda za was weźmie...(2020-07-29 17:42) Zgłoś naruszenie 740

    Jak zabiorą? Dzieki premii osiągnęli wynagrodzenie minimalne bo nawet zatrudniony na etacie nie ma na papierze kwoty min dopiero premiami nadganiali to co władza obiecała , uchwaliła tzw min wynagrodzenie.... Zwolnić menadżerów i polowe tej biurokracji co tylko łazi 8 h od kawy do papierosa ....

    Odpowiedz
  • Mmmm(2020-07-29 17:47) Zgłoś naruszenie 592

    Najlepiej tym na dole zabrać. Najwięcej się napracują a praca z klientem nie jest prosta czasami wręcz trudna. Prezesi niech zmniejsza swoje zarobki. Po te nasze premie to na waciki może starczą. Szkoda gadać.

    Odpowiedz
  • Swoj(2020-07-29 19:16) Zgłoś naruszenie 921

    Zwolnić koordynatorow

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Noo(2020-07-29 20:27) Zgłoś naruszenie 620

    Ręce opadają, 20 lat pracy, najniższa krajowa i jeszcze zabiorą napiwek, za wykonanie sprzedaży badziewia, który trzeba wciskać klientom. Co to za kraj?!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Pocztex(2020-07-29 20:39) Zgłoś naruszenie 523

    Jeszcze niedawno mówiono o każdym z nas, pracujących w pandemi-"bohater" - ryzykuje zdrowiem, a może i życiem, a pracuje, jakiś czas bez zabezpieczeń, bez żadnych bonusów finansowych, dla nas wszystkich, dla dobra ogółu... Teraz mówią "murzyn zrobił, murzyn może odejść" Na poczcie tak docenia się pracownika Pracownicy wykorzystani do maximum by "pany prezesy" czuły się na górnej półce, w lepszym sorcie, z pełnym portfelem i pychą wymalowaną na twarzy... takie to dobre czasy sobie przyszły... a miało być tak pięknie mówiono na wyborach, co też nie miało się wydarzyć byśmy czuli się "godziwie traktowani" 🤣🤣🤣🤣cep ten kto dał się nabrać, gdzie ci wasi wybrańcy co zrobiliby wszystko by ci dać?halo! Murzyny! Spełnia się to co wybraliscie

    Odpowiedz
  • Pracownik poczty (2020-07-29 20:50) Zgłoś naruszenie 491

    Pracownicy na dole dostają zawsze po tulku To my pracujemy dla góry A oni kawka co 3b godz ciasteczka Koordynatorow pozwalniać bo tylko wkurzają pracowników. A opiekunowie firm podpisują śmieszne umowy na bardzo niskie opłaty przesyłek Więc jak ta firma ma normalnie funkcjonować I I jeszcze nasze pieniądze p. Sasin wydaje lekka ręka i nic sobie z tego nie robi

    Odpowiedz
  • Elżbieta (2020-07-30 00:51) Zgłoś naruszenie 391

    Pocztowcy obudźcie się, górnicy potrafią a Wy? Związki zawodowe, jest ich tyle że nie stoją za listonoszem, dziewczyną z okienka. Stoją za swoim fotelem. Sasin wydał kasę, a oni mają zasowac za śmieszne pieniądze. Podwyższane normy, wyśrubowane na maksa. I co jajo. Roboty coraz więcej, kasy mniej. Obudźcie się. W jednosci siła. Jestem żoną listonosza, więc cos w tym temacie wiem. Przez koronę mniej kasy, po ilości pracy pocztowcy mają inne zdanie. Jeżeli związki nie walczą o Pracownika to po co Wam taka instytucja?. Płacicie składki więc nich się biorą do roboty. Nie dajcie się.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • krycho(2020-07-30 04:02) Zgłoś naruszenie 181

    mają braki dziwne bo składek społecznościowych też nie po opłacali A TO JEST DOPIERO KUPA PIĘNIĘDZY w skali całej poczty TO CO SIĘ DZIEJE Juz tak doją dojarze z pis że mleka brakuje

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Pracownik(2020-07-30 04:28) Zgłoś naruszenie 332

    Wstyd każą kupować gazety i inne zeczy ciężko pracujemy na górę zmniejszyć urzędników i będzie premia

    Odpowiedz
  • Pocztowy(2020-07-30 07:19) Zgłoś naruszenie 270

    Teraz z powodu oszczędności zaczynają zwalniać pracowników.

    Odpowiedz
  • A. Sz(2020-07-30 08:14) Zgłoś naruszenie 20

    Przez wiele lat pracownika mają z nic narzucają plany sprzedaży a jak niema planu to premii i tak niema i poco się wychylać

    Odpowiedz
  • Stróż(2020-07-30 08:18) Zgłoś naruszenie 250

    Poczta jak Policja związki zawodowe zależne od Kierownictwa.

    Odpowiedz
  • Oli(2020-07-30 09:13) Zgłoś naruszenie 222

    Dotychczas z takiej premii szło wyciągnąć nawet 50 zł miesięcznie a teraz cha to zabrać kiedy zarobek po 30 latach pracy to 2.5 tys na rękę może by tak sobie odjęli

    Odpowiedz
  • Zamrożona budżetówka!!(2020-07-30 09:19) Zgłoś naruszenie 351

    Niech sobie buraki zabiorą premię, to na wszystko wystarczy. Najlepiej zabrać tym co są na samym dole!!!!!! Podłość!!!!!!

    Odpowiedz