Zamrożenie płac w sferze budżetowej w 2021? Kościński: Zwiększanie wydatków na nią nie przysłuży się gospodarczemu odbiciu

autor: Marek Chądzyński, Grzegorz Osiecki27.07.2020, 08:00; Aktualizacja: 27.07.2020, 10:27
Tadeusz Kościński

Tadeusz Kościńskiźródło: Materiały Prasowe

Kościński: Nie hamujmy się niepotrzebnie z zadłużaniem. Chodzi o to, by uratować polską gospodarkę

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (36)

  • Mariola(2020-07-28 10:25) Zgłoś naruszenie 50

    Szkoda już gadać pracować ciężko za takie grosze naepiej być plenerem wszystko im się przysługuje a my za karę do pracy że nawet nie ma już na nic po opłaceniu rachunków wegetacja ludzie wyjdą na ulicę

    Odpowiedz
  • pozdrawiam(2020-07-28 07:50) Zgłoś naruszenie 60

    Ogólnie to szkoda komentować ale jednak napiszę: administracja państwowa jest jak silnik w samochodzie, musi dobrze się kręcić, jak nie dolejesz oleju to się zatrze i cały samochodzik już nie pojedzie, ten kraj stanie, a na naprawę szkód trzeba będzie wydać dużo dużo więcej. Dotarło ?

    Odpowiedz
  • Brzoza(2020-07-28 00:11) Zgłoś naruszenie 20

    A kiedy podwyzka dla ijhars bo od lipca przejela od inspekcji handlowej kontrole zywnosci a wiec pracy duzo wiecej . Czy o tym premier zapomnial

    Odpowiedz
  • dzwon ze spiżu(2020-07-27 22:11) Zgłoś naruszenie 86

    Jeśli kasa z UE będzie lała się strumieniami nic nie zamrożą , a wszystko przejedzą swymi urzędnikami , górnikami i chłopstwem małorolnym. Jedyne wyjście to przyblokować strumień euro do czasu ,aż będzie widać efekty. Odchudzenie urzędów, likwidacja po kilka kopalń rocznie ( niech się hajery przekwalifikują i wezmą do uczciwej pracy) i dotacje do rolnictwa od produkcji , a nie za nic. Z grzeczności nie wspominam o czarnej międzynarodówce.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mick(2020-07-27 21:11) Zgłoś naruszenie 150

    Przepraszam, a kiedy po zamrożeniu zostały odmrożone? Więc jak można zamrażać ponownie coś, co nie zostało odmrożone!

    Odpowiedz
  • kasiarz(2020-07-27 20:14) Zgłoś naruszenie 217

    budżetówka winna dostawać podwyżki co....5 lat-- to bezproduktywne rozrośnięte ponad przyzwoitość gremia - oparte na kawie,pogaduszkach i filozofowaniu.!!

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • tylko ziobro tylko pis(2020-07-27 15:13) Zgłoś naruszenie 165

    Oszczędności można łatwo zrobić, należy pozbyć się powiatów, bo są niepotrzebne, generują tylko koszty, wystarczy województwo i gmina. Notariat tak jak rejestracja samochodów, mógłby być państwowy, a zyski czerpać państwo. Pomysł sklepów państwowych można zrealizować gdzie Polscy rolnicy sprzedają i mają zysk i państwo ma zysk znowu wpływy. Redukcja etatów w urzędach np. poprzez likwidację powiatów i jaka kasa co roku.

    Odpowiedz
  • ba(2020-07-27 14:28) Zgłoś naruszenie 163

    Już urzędy, sądy, szkoły, służba zdrowia coraz gorzej pracują. Skandalem jest 13 i 14 emerytura dla tych co mają świadczenie powyżej 4. tys. brutto. Podobnie jak 500+ dla tych co mają w rodzinie dochód na osobę powyżej 4 tys. brutto. Podobnie jak dawani wsparcia czarnej mafii, Jak rządzi dojna zmiana tak będzie w RP.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • art(2020-07-27 14:00) Zgłoś naruszenie 191

    Tak łącznie 8% wzrostu kwoty bazowej w latach 2010-2018. PO gardziła pracownikami budżetówki, PIS robi to samo.

    Odpowiedz
  • ALA(2020-07-27 13:59) Zgłoś naruszenie 1018

    Powiedzmy sobie szczerze- urzędników w Polsce jest za dużo !

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Polska moralna Polska niepodległa(2020-07-27 13:58) Zgłoś naruszenie 80

    czyli chleb już był, teraz będą igrzyska (i oszczędności)

    Odpowiedz
  • zdemotywowana(2020-07-27 12:44) Zgłoś naruszenie 311

    życzę powodzenia w załatwianiu spraw w urzędach ha ha ha

    Odpowiedz
  • stanley(2020-07-27 12:31) Zgłoś naruszenie 350

    niech najpierw zlikwiduja stanowiska wszystkich wicewojewodow i ich gabinety polityczne, zlozne z roznego rodzaju masci radnych miejskich, osiedlowych itp, towarzyszy partyjnych

    Odpowiedz
  • Starszy paragraf(2020-07-27 11:05) Zgłoś naruszenie 351

    W latach 2010-2018 zamrożono kwotę bazową dla służby cywilnej, kiedy PKB był na +. W 2019 i 2020 r. rzucili kiełbasę wyborczą 2 i 6%. Teraz wirusem będą się "wycierać" dla dalszego mrożenia płac na następne lata.

    Odpowiedz
  • Koper(2020-07-27 10:48) Zgłoś naruszenie 511

    Co to za brednie? Na 2.5 tys. podwyżek dla Policji jest, na 14 emeryturę jest, a urzędnikom nie damy bo skąd mamy wziąć? Sobie też obetnijcie geniusze. Proponuję zacząć od pana Kościńskiego.

    Odpowiedz
  • Seba(2020-07-27 09:57) Zgłoś naruszenie 520

    ale już wzrost cen i różnego rodzaju opłat, nas "budżetowkę" dotyczy!?

    Odpowiedz
  • Autor(2020-07-27 09:56) Zgłoś naruszenie 575

    Może ten genius wytlumsczy jak się ma 13 I 14 emerytura do wzrostu gospodarczego? Ten rząd kompletnie nie szanuje pracujących. Za to hołubi wszelkiej maści nierobów i kombinatorów. No ale to ich elektorat ludzie bez wykształcenia, ambicji i jakiejkolwiek umiejętności logicznego myślenia...

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Q(2020-07-27 09:46) Zgłoś naruszenie 664

    Konsumpcja emeryta zwiększa PKB, a pracownika budżetówki NIE?!!! Można porównać waloryzacje i trzynastki, czternastki dla emerytów z podwyżkami budżetówki. Wcześniej 7 lat zamrożenia płac przez PO (żeby było na VAT dla mafii) teraz zamrożenie żeby było na socjal.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • skarbona(2020-07-27 09:36) Zgłoś naruszenie 421

    Pan Kościński własnie ucieka do sfery biznesu na ciepłą posadkę, więc los pracowników ma w d... Plany można mieć szczególnie, że jego nie będą dotyczyć. Jak to był? "rząd się sam wyżywi" :-)

    Odpowiedz