Uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne to szansa zarówno dla dłużników, jak i wierzycieli

autor: Patryk Słowik25.06.2020, 06:01; Aktualizacja: 25.06.2020, 08:09
Nie ma innej drogi – należy ciężar procesu restrukturyzacji przesunąć na etap pozasądowy. Rola sądu powinna być zasadniczo sprowadzona do zatwierdzania układu, o ile przyjmą go wierzyciele w głosowaniu.

Nie ma innej drogi – należy ciężar procesu restrukturyzacji przesunąć na etap pozasądowy. Rola sądu powinna być zasadniczo sprowadzona do zatwierdzania układu, o ile przyjmą go wierzyciele w głosowaniu.źródło: ShutterStock

Z Karolem Tatarą, kwalifikowanym doradcą restrukturyzacyjnym i radcą prawnym, założycielem Kancelarii Prawa Restrukturyzacyjnego i Upadłościowego Tatara i Współpracownicy rozmawia Patryk Słowik.

Wiemy już, że wejdzie w życie uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne – ustawa została już opublikowana w Dzienniku Ustaw (Dz.U. z 2020 r. poz. 1086). Wiele organizacji biznesu jednak krytykowało wprowadzane rozwiązania. Bliżej panu do wizji ustawodawcy czy krytyki ze strony organizacji biznesu?

Uważam wprowadzenie tego postępowania za duży sukces i olbrzymią szansę dla wszystkich uczestników obrotu gospodarczego – nie tylko dłużników, lecz także dla wierzycieli. Przede wszystkim to postępowanie jest odpowiedzią na pogłębiającą się zapaść organizacyjną sądowego systemu restrukturyzacji, którą obserwują wszyscy profesjonaliści. Nie ma innej drogi – należy ciężar procesu restrukturyzacji przesunąć na etap pozasądowy. Rola sądu powinna być zasadniczo sprowadzona do zatwierdzania układu, o ile przyjmą go wierzyciele w głosowaniu.


Pozostało 87% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • sadinternetowypl(2020-06-26 11:48) Zgłoś naruszenie 00

    Rozumując kto czeka z wezwaniem do zapłaty, a później z pozwem o zapłatę, to może nic nie odzyskać.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane