Kantory wzięły miliony w ramach tarczy. PFR chce zwrotu pieniędzy

autor: Maciej Miłosz18.06.2020, 07:13; Aktualizacja: 18.06.2020, 07:14
Prawie 150 mln zł subwencji z Tarczy Finansowej trafiło do kantorów zatrudniających po jednej lub najwyżej kilka osób. Teraz Polski Fundusz Rozwoju chce zwrotu pieniędzy.

Prawie 150 mln zł subwencji z Tarczy Finansowej trafiło do kantorów zatrudniających po jednej lub najwyżej kilka osób. Teraz Polski Fundusz Rozwoju chce zwrotu pieniędzy.źródło: ShutterStock

Przepisy są niejasne i choć większość kantorów, które się zgłosiły do PFR, dostała subwencję po ok. 50 tys. zł, to inne wzięły nawet 20 razy tyle.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (19)

  • Zibi(2020-06-18 08:50) Zgłoś naruszenie 2712

    Rozumiem, że zawiadomienie PFR do organów ścigania będzie dotyczyło rządu i sejmu? Kantory zrobiły wszystko zgodnie z prawem a skoro nieuki z rządu, nie potrafią napisać jednej prostej i skutecznej ustawy to niech pokrywają straty z prywatnego majątku ew. niech pożyczą od KK. Polska to cyrk na skalę światową.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • q(2020-06-18 09:04) Zgłoś naruszenie 161

    Jakie dotacje do kantorów? To są jakieś hece. Mam nadzieję że CBA wejdzie do PFR. Tak samo dotacje dla budowlanki, która działała normalnie.

    Odpowiedz
  • Andrzej(2020-06-18 12:07) Zgłoś naruszenie 141

    I właściciele kantorów odwodnili, że w Polsce bycie przedsiębiorcą to synonim bycia złodziejem. Smutek.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Równouprawnienie(2020-06-18 16:39) Zgłoś naruszenie 110

    Niesamowite, że PFR od jednych chce przychód, a od innych dochód! Jawna dyskryminacja przedsiębiorstw!

    Odpowiedz
  • Grzegorz(2020-06-19 06:20) Zgłoś naruszenie 100

    Obrót to kwoty należne ze sprzedaży towarów i usług. Obrót to nie marża zysku. Zatem kantory nie popełniły błędów. Problem tkwi w treści ustawy, więc winny jest ustawodawca.

    Odpowiedz
  • art(2020-06-18 12:42) Zgłoś naruszenie 80

    Zatrzymać te chore dotacje zanim prawdziwie duże pieniądze nie pójdą do największych firm. Rozumiem kredyty na 0%, ale nie darowizny dla prywatnych korporacji!!!

    Odpowiedz
  • pax vobiscum(2020-06-18 15:24) Zgłoś naruszenie 53

    Ludzie aktualnej ekipy to ludzie kościoła. Całe to towarzystwo jest dobre w ubliżaniu, grzebaniu się w cudzych majtkach i życiu za cudze. Sami nie wiele potrafią, bo nigdy nie musieli uczciwie pracować. Świadomie nie szanują prawa ludzkiego a boskie jest po to aby okradać wiernych i podanych. Tak tworzą prawo aby można było kraść - głosujcie dalej na PiS i całujcie po rękach ludzi pokroju Rydzyka, bp Janika, pr. Jankowskiego.

    Odpowiedz
  • Oburzony(2020-06-23 17:47) Zgłoś naruszenie 40

    Za nazwanie kogoś oszustem publicznie nie powinien być pozew?! I jeszcze za wprowadzenie zmian w regulaminie miesiąc po uruchomieniu tarczy i udzielaniu subwencji. SKANDAL!!!

    Odpowiedz
  • rewilka(2020-06-18 14:57) Zgłoś naruszenie 26

    To nie sa jakieś luki prawne tylko tylko fałszywe oświadczenia firm, niestety subwencje będą musiały być zwrócone. To ma być pomoc dla osób ,które tego potrzebują a jesli ktoś nie wie jak wypisac prawidłowo wniosek to zawsze moze skorzystać z infolinii PFR: 0 800 800 120 Tam sa udzielane szczegółowe informacje

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Gabi(2020-06-18 18:59) Zgłoś naruszenie 22

    No niestety ale tak się dzieje jak się nie czyta dokładnie regulaminu, który notabene znajduje się na stronie PFR. Mają tam również Q&A w którym również można znaleźć wiele odpowiedzi na nurtujące pytania.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Waldek(2020-06-22 18:29) Zgłoś naruszenie 00

    Ja skorzystałem z tarczy i jestem zadowolony. Wniosek złożyłem przy pomocy materiałów dostępnych na ich stronie internetowej. Pieniążki szybko były na moim koncie dzięki czemu mogłem dalej funkcjonować.

    Odpowiedz
  • Kamysk(2020-06-18 14:18) Zgłoś naruszenie 02

    Pieniądze powinny trafiać do najbardziej potrzebujących bo o to w tarczy chodzi. Mnie bardzo pomogła ta subwencja. . Zwłaszcza ze po 12 miesiącach do 75 % wartości subwencji moga umorzyć

    Odpowiedz
  • Paweł K.(2020-06-18 20:19) Zgłoś naruszenie 00

    Cha cha chory system/socyalizm to i takie praxis! Z drugiej strony moja znajoma ze ZG. szybko dostała wypowiedzenie właśnie z kantoru. Nie wiem, czy wróciła z powrotem tzn. czy szef przyjął ją ponownie!

    Odpowiedz