Serdecznie zapraszamy 29 czerwca br. o godz. 11:00 na debatę online
„Nic już nie będzie takie samo”

Debata odbywa się w ramach projektu Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości, corocznej ogólnopolskiej akcji Dziennika Gazety Prawnej, podczas której dziennikarze, przedsiębiorcy i przedstawiciele rządu wspólnie podejmują działania na rzecz promowania i rozwoju przedsiębiorczości w Polsce.

Polscy przedsiębiorcy już nie raz udowodnili, że potrafią poradzić sobie nawet w najcięższych sytuacjach. Ta umiejętność przyda się teraz, bo Polska i świat przechodzą wyjątkowo ciężka próbę. Jak sobie z nią radzić, jak mądrze współdziałać, jak siebie wspierać, czego bronić i gdzie dostrzegać szanse?

Już po raz 8 na łamach Dziennika Gazety Prawnej wspólnie będziemy szukać najlepszej przyszłości dla polskiej przedsiębiorczości. Jako redakcja głęboko wierzymy, że to właśnie dobra kondycja polskiego biznesu jest warunkiem bezpiecznej i zasobnej przyszłości Polski.

Inauguracją tegorocznej, ósmej edycji akcji, będą trzy debaty online, transmisja pierwszej z nich odbędzie się 29 czerwca o godz. 11:00 na gazetaprawna.pl.

W trakcie dyskusji poruszymy następujące zagadnienia:

• na ile trwały jest wpływ obecnego kryzysu na kształt współczesnego kapitalizmu
• czy pod wpływem napięć w łańcuchach dostaw nastąpi częściowa relokacja produkcji do Europy i Ameryki Północnej
• czy pod wpływem zagrożeń klimatycznych i zdrowotnych zmieni się model konsumpcji i czy będzie on pozwalał na rozwój gospodarczy

Zaproszeni uczestnicy:

1. Paweł Dobrowolski – główny ekonomista PFR
2. Beata Javorcik – główna ekonomistka EBRD
3. Zbigniew Leszczyński – Członek Zarządu PKN ORLEN

Debatę poprowadzi Marek Tejchman, zastępca redaktora naczelnego Dziennika Gazety Prawnej.