Komornicy zajmują pieniądze z tarczy finansowej? Borys: Jest to niezgodne z prawem

06.06.2020, 17:25; Aktualizacja: 06.06.2020, 17:26
Prezes PFR powołał się w tej informacji na uchwaloną w ramach pomocy antykryzysowej w związku z pandemią nowelę ustawy o systemie instytucji rozwoju.

Prezes PFR powołał się w tej informacji na uchwaloną w ramach pomocy antykryzysowej w związku z pandemią nowelę ustawy o systemie instytucji rozwoju.źródło: ShutterStock

Subwencje z tarczy finansowej nie podlegają zajęciu komorniczemu – przypomniał szef Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys na Twitterze, informując, że przesłał interwencję w tej sprawie do prezesa Krajowej Rady Komorniczej.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (5)

 • Wierzo(2020-06-08 14:48) Zgłoś naruszenie 00

  A może Pan w taki bezczelny sposób zwracający się do organów państwowych doczyta kodeks i dokładnie ustawę i zapytania kogoś kto się zna. Komornik to nie Bóg żeby znał operacje finansowe dłużników w tysiącach spraw. A Wy byście się postarali żeby wierzyciele mogli odzyskać kasę od dłużników a nie pomagacie im ukrywać majątek. Dla pracowników...taaa to się dopiero okaże jak Ci wasi wyborcy uczciwi dadzą pracownikom. Poczekamy zobaczmy. Dadzą jak uczciwym oddali kasę.

  Odpowiedz
 • Radek(2020-06-08 08:04) Zgłoś naruszenie 07

  Komornicy zawsze zamkną oczy, gdy w grę wchodzi ich zysk. Każda sposobność na wyrwanie grosza jest dobra i uzasadniona. Niech sobie dłużnik pisze do sądu żale (sądy i tak zbyt szybko teraz nie odpowiadają).

  Odpowiedz
 • Magda(2020-06-06 21:55) Zgłoś naruszenie 110

  Gazeto prawna, może wypadało by dać jakiś komentarz, jak to wygląda rzeczywiście z punktu widzenia przepisów? Bo to aż śmieszne, że takie teksty gazeta mieniąca się prawną publikuje.

  Odpowiedz
 • Pracownik kancelarii komorniczej(2020-06-06 20:36) Zgłoś naruszenie 102

  To jest tak, że jak komornik zajął konto bankowe to bank weryfikuje co może przekazać do komornika na poczet prowadzonego postępowania egzekucyjnego, a nie komornik. Komornik nie wie z jakiego tytułu dłużnik pozyskał środki, które bank przekazuje z konta dłużnika na poczet prowadzonego postępowania egzekucyjnego.

  Odpowiedz
 • Jul(2020-06-06 19:09) Zgłoś naruszenie 77

  Jestem za komornikami

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane