statystyki

Spory przetargowe będą na nowo rozstrzygane

autor: Sławomir Wikariak19.05.2020, 07:46; Aktualizacja: 19.05.2020, 07:47
Od poniedziałku ruszają na nowo rozprawy przed Krajową Izbą Odwoławczą. Przed wejściem na salę uczestnikom będzie mierzona temperatura.

Od poniedziałku ruszają na nowo rozprawy przed Krajową Izbą Odwoławczą. Przed wejściem na salę uczestnikom będzie mierzona temperatura.źródło: ShutterStock

Od poniedziałku ruszają na nowo rozprawy przed Krajową Izbą Odwoławczą. Przed wejściem na salę uczestnikom będzie mierzona temperatura.

Na tę wiadomość czekało z niecierpliwością wielu przedsiębiorców i urzędników, którzy nie mogli zakończyć przetargu i zawrzeć umowy ze względu na odwołania wniesione do Krajowej Izby Odwoławczej. Od 16 marca 2020 r. z powodu zagrożenia epidemicznego nie odbywają się przed nią jawne rozprawy. W najbliższych dniach zacznie ona orzekać na nowo.

– Mając na względzie, że w piątek wieczorem ustawa przywracająca orzekanie KIO została opublikowana w Dzienniku Ustaw, rozpoczęło się wysyłanie zawiadomień o wyznaczonych datach rozpraw. Z uwagi na konieczność dochowania terminów określonych w rozporządzeniu prezesa Rady Ministrów w sprawie regulaminu postępowania przy rozpoznawaniu odwołań, pierwsze rozprawy przewidziane są na poniedziałek, 25 maja – mówi Michał Trybusz, rzecznik prasowy Urzędu Zamówień Publicznych, który to urząd odpowiada za organizację pracy KIO.


Pozostało 89% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane