statystyki

Pieniądze z Tarczy Finansowej już płyną do firm

autor: Bartek Godusławski05.05.2020, 08:58; Aktualizacja: 05.05.2020, 08:59
Pomoc, której ma udzielać Polski Fundusz Rozwoju, była najbardziej wyczekiwana i zebrała najlepsze recenzje, bo do firm miała popłynąć, i to szybko, gotówka.

Pomoc, której ma udzielać Polski Fundusz Rozwoju, była najbardziej wyczekiwana i zebrała najlepsze recenzje, bo do firm miała popłynąć, i to szybko, gotówka.źródło: ShutterStock

Dzisiaj na kontach przedsiębiorców ma znaleźć się w sumie 3,5 mld zł z Tarczy Finansowej PFR.

Pomoc, której ma udzielać Polski Fundusz Rozwoju, była najbardziej wyczekiwana i zebrała najlepsze recenzje, bo do firm miała popłynąć, i to szybko, gotówka. Oficjalnie program wystartował w ubiegłą środę. Do wczoraj o wsparcie zwróciło się blisko 16 tys. podmiotów. To firmy mikro, małe i średnie, dla których w sumie PFR ma 75 mld zł. Dzisiaj na rachunki bankowe przedsiębiorców ma zostać przelane około 3,5 mld zł. W długi weekend majowy o pieniądze aplikowało 6,5 tys. firm na kwotę 1,4 mld zł.

– Te przedsiębiorstwa zatrudniają 250 tys. pracowników – podkreśla prezes Funduszu Paweł Borys i szacuje, że o pomoc z Tarczy Finansowej sięgnie około 300 tys. podmiotów.


Pozostało 82% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (4)

 • ulka (2020-05-05 21:37) Zgłoś naruszenie 20

  To bardzo dobra wiadomość ,przestój dla firm jest ogromna stratą. Dzięki tarczy mogą poprawić płynność finansową firm,jest to pewna rekompensata za poniesione straty, chroni tez miejsca pracy, co jest dużym znaczeniem dzisiaj.

  Odpowiedz
 • Renata R(2020-06-07 14:43) Zgłoś naruszenie 00

  Ja skorzystałam z tarczy bez problemu. Wypisałam wniosek ,pomogłam sobie strona informacyjna PFR, bo miałam faktycznie trochę wątpliwości jesli chodzi o wypisanie wniosku. Ale juz od momentu złożenia do wypłaty trwało to kilka dni.

  Odpowiedz
 • xxx34(2020-05-14 23:38) Zgłoś naruszenie 00

  Właśnie nie każdy umie dobrze dobrze wniosek wypisac i potem sa problemy

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane