Koronawirus: Na jakich zasadach inne państwa odmrażają gospodarkę

16.04.2020, 13:44; Aktualizacja: 16.04.2020, 13:44
Większość dotkniętych koronawirusem państw na świecie z trybu zarządzania kryzysowego przechodzi w tryb planowania, co dalej. Powrót do normalności nie jest jednak ani prosty, ani szybki.

Większość dotkniętych koronawirusem państw na świecie z trybu zarządzania kryzysowego przechodzi w tryb planowania, co dalej. Powrót do normalności nie jest jednak ani prosty, ani szybki.źródło: ShutterStock

Większość dotkniętych koronawirusem państw na świecie z trybu zarządzania kryzysowego przechodzi w tryb planowania, co dalej. Powrót do normalności nie jest jednak ani prosty, ani szybki. Pokazuje to przykład Chin, które jako pierwsza ofiara wirusa najszybciej go też zwalczyły, a przynajmniej jego pierwszą falę. Mimo to wciąż nie mogą mówić o powrocie do biznesu jak zawsze.

Stany Zjednoczone

Na razie nie ma mapy drogowej powrotu do normalności w największej gospodarce świata. Restrykcje chciałby wraz z początkiem maja zacząć znosić gubernator Kalifornii Gavin Newsom; w jego stanie nakaz pozostania w domu wygasa 3 maja (ale np. w Los Angeles obowiązuje do 15 maja). Gubernatorzy na Wschodnim Wybrzeżu zapowiedzieli, że chcą współpracować przy odmrażaniu gospodarki, ale nie podali na razie konkretnych dat.

źródło: DGP

Dania


Pozostało 70% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane