Odblokowanie pracy Krajowej Izby Odwoławczej. Rozporządzenie pozwoliłoby na rozstrzyganie sporów

autor: Sławomir Wikariak08.04.2020, 18:00
Z własną inicjatywą wystąpiło Stowarzyszenie PZP. Zdaniem jego członków, by umożliwić funkcjonowanie KIO w czasie epidemii, wystarczyłoby wydanie stosownego rozporządzenia przez premiera. Stowarzyszenie PZP przygotowało gotowy projekt.

Z własną inicjatywą wystąpiło Stowarzyszenie PZP. Zdaniem jego członków, by umożliwić funkcjonowanie KIO w czasie epidemii, wystarczyłoby wydanie stosownego rozporządzenia przez premiera. Stowarzyszenie PZP przygotowało gotowy projekt.źródło: ShutterStock

Bez zmiany ustawy, poprzez wydanie rozporządzenia wykonawczego, możliwe jest odblokowanie pracy Krajowej Izby Odwoławczej – uważa Stowarzyszenie Prawa Zamówień Publicznych. Przekazało ono wczoraj premierowi, Ministerstwu Rozwoju i Urzędowi Zamówień Publicznych stworzony przez swych członków projekt takiego aktu.

Przypomnijmy – od ponad trzech tygodni nie odbywają się przed KIO rozprawy z udziałem publiczności. Oznacza to, że w sprawach, w których zostało wniesione odwołanie, przetarg nie może się zakończyć (wyjątkiem jest uchylenie zakazu zawarcia umowy). Jak informowaliśmy wczoraj, MR wspólnie z UZP przygotowuje propozycje rozwiązań, które mają umożliwić wznowienia rozpraw przed KIO. Na razie nieznane są ich szczegóły.


Pozostało 80% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane