Serdecznie zapraszamy 9 kwietnia br o godzinie 12:00 na debatę online:

Zagadnienia, które będziemy poruszać w trakcie spotkania:

1. Z powodu pandemii miliard uczniów w 100 krajach uczy się przez internet. UNESCO wydało wytyczne ws. zdalnego nauczania. Czy koronawirus trwale zmieni model edukacji?
2. Wyzwania i możliwości – jakie cyfrowe narzędzia już mamy a jakich nam brakuje? Czy dysponujemy wystarczającymi zasobami z rzetelnych i merytorycznych źródeł w sieci, by przestawić edukację na model zdalny?
3. Platforma gov.pl/zdalne lekcje w praktyce czyli dlaczego nie należy mylić umiejętności obsługi smartfona z kompetencjami cyfrowymi. Na ile nauczyciele i uczniowie w Polsce są gotowi do korzystania z cyfrowych serwisów i narzędzi edukacyjnych?
4. Jak zorganizować naukę, gdy rozpada się tradycyjny harmonogram pracy i plan lekcji? Jakie narzędzia i umiejętności są najbardziej potrzebne do realizacji rozkładu zajęć, zdalnego monitorowania i oceniania postępów ucznia oraz potrzeb uczniów niepełnosprawnych?
5. Wąskie gardła cyfrowe edukacji: niskie kompetencje cyfrowe nauczycieli i uczniów, brak sprawdzonej metodologii zdalnego nauczania, mała ilość wartościowych zasobów w sieci, cyberbezpieczeństwo, niedostatek szybkich łączy do telekonferencji. Co jest największym problemem?
6. Czy nauka w cyfrowej szkole XXI wieku może być równie wciągająca, jak gra komputerowa? Możliwości, przykłady i nowe narzędzia do prowadzenia interaktywnych lekcji.
7. Pandemia jako czas nowych inicjatyw dotyczących zdalnej edukacji; Szkoła w Chmurze, podręcznik MEN do prowadzenie lekcji online, estońska inicjatywa udostępnienia cyfrowych narzędzi edukacyjnych innym państwom – co można jeszcze zrobić?

Uczestnikami debaty będą :Rafał Lew-Starowicz, zastępca dyrektora w departamencie podręczników, programów i innowacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej
Justyna Jasiewicz
, dyrektor departamentu społeczeństwa informacyjnego, Ministerstwo Cyfryzacji
dr Paweł Poszytek
, dyrektor generalny, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Łucja Kornaszewska-Antoniuk
, kierownik działu programów, Fundacja Orange
Cecylia Szymańska-Ban
, sales director - Education Industry, Microsoft dla edukacji
Wojciech Sak
, wiceprezes zarządu, VULCAN Sp. z o.o.
Anna Czacharowska-Rybkowska
, CSR program manager, Cisco Systems Poland Sp. z o.o.
Rajmund Dziemaszkiewicz
, poduct director, ClickMeeting