Prezydent podpisał tarczę antykryzysową. Pomoc dla firm już pewna

31.03.2020, 21:49; Aktualizacja: 31.03.2020, 22:00
Zgodnie z obietnicą Prezydent RP Andrzej Duda niezwłocznie po zakończeniu prac parlamentarnych podpisał ustawy tworzące Tarczę Antykryzysową - poinformował rzecznik prezydenta

Zgodnie z obietnicą Prezydent RP Andrzej Duda niezwłocznie po zakończeniu prac parlamentarnych podpisał ustawy tworzące Tarczę Antykryzysową - poinformował rzecznik prezydentaźródło: PAP
autor zdjęcia: Paweł Supernak

Zmniejszenie obciążeń i zachowanie płynności finansowej w firmach, ochrona zatrudnienia, świadczenie postojowe - to główne cele pakietu ustaw składających się na tarczę antykryzysową, którą we wtorek podpisał prezydent Andrzej Duda. Tarcza ma przeciwdziałać gospodarczym skutkom pandemii.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (131)

  • Gggg(2020-04-01 09:26) Zgłoś naruszenie 00

    Ale wysyp troli

    Odpowiedz
  • Ja(2020-04-01 09:18) Zgłoś naruszenie 00

    ******* jak zwykle jak potłuczony !!!!!!

    Odpowiedz
  • Nokoments(2020-04-01 08:49) Zgłoś naruszenie 13

    Jak zes taki mądry to gdzie wasz ukochany Tusk. Nagle cisza. Zaszył się i mas was w .........

    Odpowiedz
  • Janek(2020-04-01 08:29) Zgłoś naruszenie 01

    Wystarczy bez przesady z pomocą dla kombinatorow niech żyją z faktor za paliwo do prywatnych wyjazdów z rodzina teraz jeszcze państwo im dolozy

    Odpowiedz
  • Poznaniak (2020-04-01 08:26) Zgłoś naruszenie 12

    Taka pomoc to nie pomoc. Ale zrozumie to tylko przedsiębiorca. Robol zawsze będzie robolem.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Pompa(2020-04-01 08:19) Zgłoś naruszenie 8519

    Przepraszam a kto wybrał taka władzę? Podobało się 500+, 13 emerytura! Macie co chcecie a teraz zdychajcie! Trzeba wybrać jeszcze boskiego Andrzeja i dać Kaczorowi pole do popisu!

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Zuzks(2020-04-01 08:18) Zgłoś naruszenie 2424

    Tak to prawda jest zaraza kryzys a tu wszystkim malo ludzie a skad oni maja te kase wziasc nadrukowac byleby kazdemu bylo malo taki jest ten swiat tylko kasa modlcie sie teraz o zycie bo niebawem nas beda wrzucac zmarlych wckontenery na smieci tak jest teraz w szwecji tego sie nie mowi ale tak o tym mowia polacy ktorzy tam zostali. Zdrowie jest wazne i zycie oraz milosc dla blizniego teraz oraz wcpotrzebie co ci z firmy jak cie wyniosa nogami do przodu co ci z kasy za kase zdrowia nie kupisz wy sie modlcie zeby ta zaraxa odeszla avpanstwo sie odbuduje o powstanie silniejsze przeczytajcie sobie tekst 3tajemnicy fatimskiej to wlasnie sie dzieje a narod polski wyjdzie z tego najlepiej silny i madry

    Pokaż odpowiedzi (7)Odpowiedz
  • Piotr(2020-04-01 08:09) Zgłoś naruszenie 41

    Jeszcze mogli dodać do tej ustawy ZAKAZ ZWALNIANIA PRACOWNIKÓW!!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • Amadeusz (2020-04-01 08:07) Zgłoś naruszenie 31

    Co tu komentować, jeden Wielki Cyrk!

    Odpowiedz
  • Dno(2020-04-01 07:58) Zgłoś naruszenie 01

    No nam tez nikt nie pomaga , zamkniete granice , bez pracy , dziecko w domu ,ja bez pracy , bez pieniedzy . I jeszcze tata na utrzymaniu, ktory jest na zasilku.

    Odpowiedz
  • Olga(2020-04-01 07:48) Zgłoś naruszenie 2658

    Kurcze ludzie ogarnijcie się!!! Sama krytyka i wszystkim mało. To jest kryzys właśnie. I to straszny światowy kryzys. Co wg Was rząd ma zrobić???

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Hańba (2020-04-01 07:35) Zgłoś naruszenie 8732

    Dziękuje ci PiS właśnie zamknąłem firmę i zwolniłem wszystkich i już nigdy nie powstanie długi mnie pogrążyły. Zabiliście cała gospodarkę i miliomu Polaków straciło pracę - to Wasza wina i powinniście iść pod Trybunał. Hańba narodu

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Wkurzona matka(2020-04-01 07:29) Zgłoś naruszenie 328

    Żenada. Mam dwoje dzieci powyżej 8 roku życia. Muszę pracować. Zostają same na 10h dziennie. Jestem wściekła. Bo zwyczajnie się boję że coś im strzeli do głowy. Nie muszą mi płacić za siedzenie w domu ale przynajmniej niech takim rodzicom pozwolą skorzystać z przestojowego mimo że firma działa. Pracodawca nie straci a dzieci będą miały opiekę... przecież w tym ..... rządzie jest pewnie ktoś z mózgiem!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Bushido(2020-04-01 07:25) Zgłoś naruszenie 225

    A co z nowymi firmami założonymi w marcu? To obejmuje tylko tych od 1 lutego? Ja rozpocząłem działalność 5.03 i nie miałem ani 1 klienta...

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Dorota(2020-04-01 07:19) Zgłoś naruszenie 3910

    Kto ma iść na Was głosować Skoro samotne matki muszą pracować A dzieci w wieku 8 lat mogą być same w domu??? I z nikąd pomocy dla rodziców Tak dbacie o dzieci!!! O ich dobro

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Dorota(2020-04-01 07:09) Zgłoś naruszenie 2915

    Moja 8 latką nie zrobi sobie sama jeść Nie włączy komputera babcia nie umie jej pomuc Ja pracuję lada momęt mogę stracić pracę Gdzie ta pomoc!

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Ania. (2020-04-01 07:02) Zgłoś naruszenie 5316

    Moja córka chodzi do 2 klasy samotnie ja wychowuje nie mamy pomocy dziadków rozumiem że jest na tyle doroslaa że może zostawac sama w domu radzić sobie robić sama lekcje. Sama z domu nie może wyjść. Rząd udowodnił jak bardzo myśli o takich osobach

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Ja(2020-04-01 07:01) Zgłoś naruszenie 7619

    Kino. To nie tarcza a pętla na szyję dla przedsiębiorców. Będą zwolnienia, wzrost bezrobocia w transporcie już jest klapa. Taką tarczę przygotowało PIS.

    Odpowiedz
  • Marta(2020-04-01 06:59) Zgłoś naruszenie 407

    Jestem Mamą dwojga dzieci tuż przed całą aferą z wirusem zostałam zwolniona z pracy po 11 latach za porozumieniem stron na zasiłek mam czekać do 90 dni ?! I co dalej ??? Z czego mam żyć jak do pracy mnie nikt teraz niezatrudni

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Juz bezrobotna(2020-04-01 06:58) Zgłoś naruszenie 579

    Szkoda, ze tyle to trwalo...wazniejsze byly posiedzenia dotyczace wyborow...moja firma juz sie zamyka...ja juz prace stracilam...na 3 lata przed emerytura !..Co w takiej sytuacji?!..z czego bede zyc ...moze mi ktos to powie...Gdzie sa zasilki dla ludzi tracacych prace...na calym swiecie panstw dotknietych pandemia panstwa zadbaly o to ,aby byly zasilki dla osob, ktore stracily prace ...pozwalajace przezyc !

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz