Prezydent podpisał tarczę antykryzysową. Pomoc dla firm już pewna

31.03.2020, 21:49; Aktualizacja: 31.03.2020, 22:00
Zgodnie z obietnicą Prezydent RP Andrzej Duda niezwłocznie po zakończeniu prac parlamentarnych podpisał ustawy tworzące Tarczę Antykryzysową - poinformował rzecznik prezydenta

Zgodnie z obietnicą Prezydent RP Andrzej Duda niezwłocznie po zakończeniu prac parlamentarnych podpisał ustawy tworzące Tarczę Antykryzysową - poinformował rzecznik prezydentaźródło: PAP
autor zdjęcia: Paweł Supernak

Zmniejszenie obciążeń i zachowanie płynności finansowej w firmach, ochrona zatrudnienia, świadczenie postojowe - to główne cele pakietu ustaw składających się na tarczę antykryzysową, którą we wtorek podpisał prezydent Andrzej Duda. Tarcza ma przeciwdziałać gospodarczym skutkom pandemii.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (131)

  • darrrra(2020-04-01 10:18) Zgłoś naruszenie 10

    UWAGA! Jestem samozatrudniona i by nie stracic zasiłku postojowego (1300 na karcie podatkowej) nie moge podjąc zadnej innej pracy teraz, a chciałam sobie pojsc dorobic do sklepu na zlecenie, bo nie otrzymam wtedy zasiłju. we wniosku pisze ze nie mozna miec innego tytułu do ubezpieczen społecznych, a jak tu wyzyc za 1300 cały miesiac, a do zusu dodzwonic sie nie da

    Odpowiedz
  • Polak, który ma już dosc(2020-04-01 10:18) Zgłoś naruszenie 30

    Tarcza, to fikcja i lans beznadziejnego rządu i beznadziejnego prezydenta ***** Teraz się zacznie horror dla ludzi. Lanserzy swoje dostaną, a powinni w obliczu kryzysu też stracić swoje diety i inne dodatki. Niech sobie w nocy obniża swoją kasę. Beznadzieja.

    Odpowiedz
  • Mala mi(2020-04-01 10:09) Zgłoś naruszenie 00

    Co z osobami wykluczonymi spolecznie Gdzie szukajac pracy przez 2 lata nigdzie mnie nikt nie przyjal Jak mam zyc za 120 zl miesiecznie I z czego Bez zadnego zasilku ,pomocy Jak rowniez pracy ! Kto mi odpowie na to pytanie Gdzie mam sie udac po pomoc w trakcie trwania Konowirusa z czego bende zyc!

    Odpowiedz
  • Magda(2020-04-01 10:07) Zgłoś naruszenie 20

    Rozdali całe rezerwy skarbca. Teraz nie ma dla ludu, bo musi wystarczyć dla nich. Nikt nie wie ile potrwa epidemia. Pan Kaczyński czeka na swoją dyktaturę a słowa Pana Morawieckiego, że będziemy pracować za miskę ryżu .........

    Odpowiedz
  • Marta(2020-04-01 10:06) Zgłoś naruszenie 10

    Nam przedsiębiorcom mało ktoś napisał. To jest niesprawiedliwe gastronomię itp od gronie zamknięte ja mam 13 osób i co mam zrobić z ludźmi z czego mam im zapłacić i ZUS i pensje boją na nic się nie łapie. W tv podają tylko ogólnie a dokładnie czytacie ustawy kto spełnia te wymogi? Bardzo mało osób. Niech tak dalej robią to nikt im nie będzie płacił ani podatku ani zusu bo głównie żerują na takich firma jak moja. A 500 +co z tego że dali jak w podatkach i cenach w sklepach sobie wyrównał. Ludzie obudzicie sie

    Odpowiedz
  • Piotr41(2020-04-01 10:06) Zgłoś naruszenie 20

    Właśnie swoją miłość do bliźniego pokazał rzad

    Odpowiedz
  • Kate(2020-04-01 10:04) Zgłoś naruszenie 00

    A co z osobami ktore nie moga znalesc pracy I nie podjely jej przed koronawirusem Bo bylo duzo osob na jedno miejsce A teraz nie maja z czego zyc Bo nawet zasileek sie nie nalezy I pusty portfel Gdzie moga prosic o pomoc!

    Odpowiedz
  • Madzia(2020-04-01 10:02) Zgłoś naruszenie 30

    Tarcza antykryzysowa koń by się uśmiałam!!! Pracowałam (pracowałam bo od dziś już mi nie wolno i to rozumiem), dziś jednak moja szefowa dowiedziała się, że jest Wielką firmą bo zatrudnia 4 fryzjerki, 2 kosmetyczki i ma, 4 uczennice i nie łapie się na pomoc od państwa. Nie wiem dla kogo ta pomoc bo najprawdopodobniej wszystkie te osoby będą musiały zostać bezrobotne, a zakłady zamknięte. Firma która jest na rynku od prawie 20 lat i płaconca podatki z których utrzymywani są właśnie Ci którzy taką mądrą tarczę zrobili. Gratuluję dobre samopoczucia.

    Odpowiedz
  • Członek(2020-04-01 09:53) Zgłoś naruszenie 00

    Jarek, wybór ów i tak nie będzie o to się nie martw już nasza w tym głowa

    Odpowiedz
  • Dariusz(2020-04-01 09:52) Zgłoś naruszenie 00

    Tak już gotowe nie dla wszystkich jestem byłym przedsiębiorcą i spłacam zaległe na raty z ZUSU składki i ja nie mogę skorzystać muszę płacić, nie mogę zawiesić na 3 miesiące obecnie nie mam PRACY z powodu zawieszenia mojego kursu 11 marca a za dwa tygodnie byłby koniec i mógłbym się starać o etat, obecnie szukam pracy co graniczy z cudem.. po za tym mam kredyt hipoteczny PKO BP Rodzina na swoim i też nie można zawiesić więc jaka tu pomoc

    Odpowiedz
  • Magi(2020-04-01 09:51) Zgłoś naruszenie 20

    Czyli PiS znowu nas oszukał. Glosili tyle czasu, że nie zostawią pracodawców bez pomocy, a nie dali nic. 20 lat płacenia składek, podatków a jak przyszedł kryzys to się na mnie wypięli. Pójdę na wybory, niech wygra każdy inny, aby nie ci ludzie, którzy nas oszukali i skrzywdzili.

    Odpowiedz
  • Wlurzona(2020-04-01 09:48) Zgłoś naruszenie 20

    Wiecie co, nie dobrze mi. Przed pandemią rodzic, który zostawiłby dziecko 8 letnie same w domu miałby duże kłopoty, niech by dzieciak uległ jakiemuś wypadkowi (a wszystko może się zdarzyć), media okrzykną rodzica skrajnie nieodpowiedzialnym wręcz patologicznym. Wszyscy przekonywali że to nie lata 90 i trzeba dzieci wozić, pilnować, ba nawet na podwórko samych nie wypuszczać bo strach, że coś ktoś porwie. Natomiast teraz nagle nie jeden oburzony, że jak to samych nie zostawią i że łamagi wychowali. Nie przyszło wam do głowy, że zwyczajnie przestawiliśmy się na inny model wychowania, bardziej opiekuńczy. Raczej nikt z nas nie miał takich dylematów a dzieci były pod opieką czy to palcówek czy rodziny. I to nie ważne czy taki maluch zrobi sobie kanapkę czy nie, to wciąż jest dziecko chodzące do pierwszej klasy. Można zostawić takiego dzieciaka na godzinę, dwie ale na 8-10? Nie przyszło wam do głowy że takie dziecko zwyczajnie by się bało tyle godzin być samo, bo nie jest do tego przyzwyczajone???

    Odpowiedz
  • Alexandra (2020-04-01 09:46) Zgłoś naruszenie 30

    Jeśli uważacie ze 8 letnie dziecko może zostać 10h samo w domu to jesteście nie normalni. Mam 8 latke które 8 urodziny miła w lutym 2020 🥴 i nie jest łamaga jak co poniektórzy określają dziecko 8 lenie ale 10h nie powinno zostać samo bez opieki osoby dorosłej! Nie mówię że nie może zostać samo przez chwilę, kiedy rodzic wyjdzie do sklepu czy coś musi na mieście załatwić ale rodzic pracujący na pełnym etacie 8hw pracy plus dojazd czyli 9godzin na pewno było by samo jest absurdalne. Bo gdyby coś się stało to rodzic byl by pociągnięty do odpowiedzialności za pozostawienie małoletniego bez opieki i wiąże się z tym policja, sąd itp!!!!!

    Odpowiedz
  • Zizitop (2020-04-01 09:43) Zgłoś naruszenie 10

    Witam. To wszystko prawda poza jednym ze nie widzicie ze To ma być pandemia strachu i kontroli społeczeństwa. Tak mamy to na własną prośbę. G5 kłamstwa korporacje manipulacje. Zajmijmy się Polacy tym co mamy we krwi. Bóg Honor Ojczyzna/czytaj RODZINA. Co to znaczy to niech każdy przypomni sobie K. Baczynskiego

    Odpowiedz
  • Uki(2020-04-01 09:37) Zgłoś naruszenie 00

    A czy te 2 tyś zł będzie jeszcze opodatkowana na zleceniowce?

    Odpowiedz
  • Artur S. (2020-04-01 09:36) Zgłoś naruszenie 00

    Wczoraj straciłem pracę po 5 latach w jednej firmie. Defakto nie tylko ja ale około 30 moich współpracowników. I gdzie jest pomoc dała nas? Same superlatywy i wielka pomoc. Żenada. Pomagać firmą chcecie. Dosłownie powiedziane Firmą a nie pracownikom któży w nich pracuhą

    Odpowiedz
  • Zły(2020-04-01 09:36) Zgłoś naruszenie 00

    Jakie możesz mieć straty jeśli masz firmę z dwutygodniowym stażem? Czemu porównujesz swój los z przedsiębiorcami z kilkuletnim stażem i zobowiązaniami idącymi w setki tysiące złotych związanych z funkcjonowaniem i organizacją firmy. Masz mleko pod nosem jako przedsiębiorca a największe żale...

    Odpowiedz
  • Anka(2020-04-01 09:33) Zgłoś naruszenie 20

    Skoro tak się martwicie o to skąd mają wziąć pieniądze to czemu tak dążom do organizacji wyborów, nawet ostatnio korespondencyjnie, przecież to ogromne pieniądze wyrzucone w błoto, a możnaby je przekazać na zasiłki dla rodziców dzieci do 12roku życia albo na walkę z zarazą. No i ten kuriozalny przepis, że żona z mężem muszą iść w 2metrowej odległości od siebie, a spać mogą w jednym łóżku i razem mieszkać w małej klitce w bloku.

    Odpowiedz
  • Syśka(2020-04-01 09:33) Zgłoś naruszenie 02

    Wiecie co każdy narzeka każdy jadem pluje a ja dziekuje że ktoś na odpowiednim stanowisku zamknął szkoły zainicjował takie a nie inne zaostrzenia zareagował możliwie szybko i nie mamy Włoch Hiszpanii u siebie...teraz nasza kolej wspierać się wzajemnie też jestem mamą dwujki dzieci też wisi na demną widmo utraty pracy bo w restsuracji pracuję i też nie wiem co dalej....ludzie rodacy przestańmy patrzeć na swiat przez pryzmat pieniędzy wiem że są potrzebne ale jakoś musimy to przetrwać

    Odpowiedz