Sanepid w dobie pandemii koronawirusa: Możemy zdecydować o zamknięciu całego zakładu

autor: Patrycja Otto13.03.2020, 07:23; Aktualizacja: 13.03.2020, 11:17
Dla organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej, przy wykonywaniu zadań zmierzających do walki z koronawirusem, istotną kwestią jest podejmowanie przemyślanych, odpowiednich i zrównoważonych działań, którym przyświeca rozsądek. Ich skuteczność zależy również od jakości współpracy z przedsiębiorcami – pracodawcami - mówi Tomasz Augustyniak

Dla organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej, przy wykonywaniu zadań zmierzających do walki z koronawirusem, istotną kwestią jest podejmowanie przemyślanych, odpowiednich i zrównoważonych działań, którym przyświeca rozsądek. Ich skuteczność zależy również od jakości współpracy z przedsiębiorcami – pracodawcami - mówi Tomasz Augustyniakźródło: ShutterStock

Gdy inspektor postanowi o poddaniu pracowników kwarantannie, może to spowodować czasowe wyłączenie obiektu z funkcjonowania. Niewykluczona jest wówczas dezynfekcja. Jej koszty poniesie pracodawca - mówi Tomasz Augustyniak, pomorski państwowy wojewódzki inspektor sanitarny, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku.

Inspektor sanitarny wkracza do firmy zatrudniającej osobę, u której ujawniono koronawirusa. Jak będzie wyglądała procedura postępowania?

Koronawirus. Dodatek specjalny

Koronawirus. Dodatek specjalny

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Na wstępie należy wyraźnie podkreślić, że dla organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej, przy wykonywaniu zadań zmierzających do walki z koronawirusem, istotną kwestią jest podejmowanie przemyślanych, odpowiednich i zrównoważonych działań, którym przyświeca rozsądek. Ich skuteczność zależy również od jakości współpracy z przedsiębiorcami – pracodawcami.


Pozostało jeszcze 90% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (7)

 • Rafał(2020-03-13 14:10) Zgłoś naruszenie 73

  Nadgorliwość jest gorsza od piekła.Obyśmy nie mieli więcej ofiar z tej nadgorliwości a niżeli od tego wirusa.Zdrowy rozsądek a nie panika.

  Odpowiedz
 • dzwon ze spiżu(2020-03-13 14:15) Zgłoś naruszenie 51

  Zlikwiduj pan,panie Augustyniak wszystkie firmy , a później miotłę w garść i osobiście zamiataj pan ulice. Przepraszam ,żę z małej litery ale czegoś caps nie chce mi się włączyć.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • koper (2020-03-13 15:05) Zgłoś naruszenie 811

  Wciąż masa ludzi biadoliła na urzędników, a teraz okazuje się, że jednak Sanepid jest potrzebny. Jedna z najgorzej opłacanych służb w Polsce. Może by w końcu Państwo zaczęło bardziej dbać o urzędników.

  Odpowiedz
 • kaka(2020-04-01 17:19) Zgłoś naruszenie 40

  Nierząd się "popisał" ... potencjalny pacjent powinien najpierw dzwonić do lekarza pierwszego kontaktu a nie sanepidu ! Sanepid nie leczy !!!!!!!

  Odpowiedz
 • ann(2020-04-08 19:01) Zgłoś naruszenie 20

  Sanepid się nie sprawdza

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane