statystyki

Sanepid w dobie pandemii koronawirusa: Możemy zdecydować o zamknięciu całego zakładu

autor: Patrycja Otto13.03.2020, 07:23; Aktualizacja: 13.03.2020, 11:17
Dla organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej, przy wykonywaniu zadań zmierzających do walki z koronawirusem, istotną kwestią jest podejmowanie przemyślanych, odpowiednich i zrównoważonych działań, którym przyświeca rozsądek. Ich skuteczność zależy również od jakości współpracy z przedsiębiorcami – pracodawcami - mówi Tomasz Augustyniak

Dla organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej, przy wykonywaniu zadań zmierzających do walki z koronawirusem, istotną kwestią jest podejmowanie przemyślanych, odpowiednich i zrównoważonych działań, którym przyświeca rozsądek. Ich skuteczność zależy również od jakości współpracy z przedsiębiorcami – pracodawcami - mówi Tomasz Augustyniakźródło: ShutterStock

Gdy inspektor postanowi o poddaniu pracowników kwarantannie, może to spowodować czasowe wyłączenie obiektu z funkcjonowania. Niewykluczona jest wówczas dezynfekcja. Jej koszty poniesie pracodawca - mówi Tomasz Augustyniak, pomorski państwowy wojewódzki inspektor sanitarny, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku.

Inspektor sanitarny wkracza do firmy zatrudniającej osobę, u której ujawniono koronawirusa. Jak będzie wyglądała procedura postępowania?

Koronawirus. Dodatek specjalny

Koronawirus. Dodatek specjalny

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Na wstępie należy wyraźnie podkreślić, że dla organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej, przy wykonywaniu zadań zmierzających do walki z koronawirusem, istotną kwestią jest podejmowanie przemyślanych, odpowiednich i zrównoważonych działań, którym przyświeca rozsądek. Ich skuteczność zależy również od jakości współpracy z przedsiębiorcami – pracodawcami.


Pozostało 90% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (7)

 • koper (2020-03-13 15:05) Zgłoś naruszenie 1014

  Wciąż masa ludzi biadoliła na urzędników, a teraz okazuje się, że jednak Sanepid jest potrzebny. Jedna z najgorzej opłacanych służb w Polsce. Może by w końcu Państwo zaczęło bardziej dbać o urzędników.

  Odpowiedz
 • Rafał(2020-03-13 14:10) Zgłoś naruszenie 83

  Nadgorliwość jest gorsza od piekła.Obyśmy nie mieli więcej ofiar z tej nadgorliwości a niżeli od tego wirusa.Zdrowy rozsądek a nie panika.

  Odpowiedz
 • dzwon ze spiżu(2020-03-13 14:15) Zgłoś naruszenie 51

  Zlikwiduj pan,panie Augustyniak wszystkie firmy , a później miotłę w garść i osobiście zamiataj pan ulice. Przepraszam ,żę z małej litery ale czegoś caps nie chce mi się włączyć.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • kaka(2020-04-01 17:19) Zgłoś naruszenie 40

  Nierząd się "popisał" ... potencjalny pacjent powinien najpierw dzwonić do lekarza pierwszego kontaktu a nie sanepidu ! Sanepid nie leczy !!!!!!!

  Odpowiedz
 • ann(2020-04-08 19:01) Zgłoś naruszenie 20

  Sanepid się nie sprawdza

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane