statystyki

Stacja musi wyeksponować ceny wszystkich paliw

autor: Leszek Jaworski10.12.2019, 11:16; Aktualizacja: 10.12.2019, 11:21
Jak wskazał NSA w wyroku z 9 października 2019 r. (sygn. akt II GSK 710/19), przedsiębiorca zobligowany jest stosować się do przepisów rozporządzenia ministra rozwoju z 9 grudnia 2015 r. w sprawie uwidaczniania cen towarów i usług (dalej rozporządzenie).

Jak wskazał NSA w wyroku z 9 października 2019 r. (sygn. akt II GSK 710/19), przedsiębiorca zobligowany jest stosować się do przepisów rozporządzenia ministra rozwoju z 9 grudnia 2015 r. w sprawie uwidaczniania cen towarów i usług (dalej rozporządzenie).źródło: ShutterStock

Jestem właścicielem stacji paliw. Inspekcja handlowa nałożyła na mnie karę, bo nie uwidoczniłem informacji o cenach pięciu rodzajów paliw, w taki sposób, aby były one czytelne dla kierowców pojazdów zbliżających się do stacji drogą publiczną. Czy ukaranie mnie było zasadne?

Tak. Zgodnie z art. 4 ust. 1 u.i.c.t.u. w miejscu sprzedaży detalicznej i świadczenia usług uwidacznia się cenę oraz cenę jednostkową towaru (usługi) w sposób jednoznaczny, niebudzący wątpliwości oraz umożliwiający porównanie cen. Zatem i ceny paliw muszą być prezentowane w ten sposób. Potwierdzenie takiego stanowiska można znaleźć w orzecznictwie.


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane