- Nie ma nic ważniejszego od bezpieczeństwa danych, które są przechowywane w naszych urządzeniach. W Polsce mamy wyjątkowo wysoko wykwalifikowany zespół w zakresie cyberbezpieczeństwa. Dlatego razem z rządem będziemy pracować nad stworzeniem bezpiecznych polityk – mówi DGP Jacek Łęgiewicz, Dyrektor do spraw publicznych Samsung Polska.

Na czym będzie polegać konkretnie współpraca koreańskiej spółki z polskim rządem? Nie chodzi tylko o wypracowanie systemu zabezpieczeń.

- Będziemy informować służby o niebezpieczeństwach i incydentach, które zostają przez na wykryte a także im przeciwdziałać. Zamierzamy także edukować i uświadamiać polskie społeczeństwo odnośnie zagrożeń związanych z cyberbezpieczeństwem – informuje z rozmowie z DGP Jacek Łęgiewicz.

Polska jest szczególnym krajem dla firmy Samsung. Funkcjonuje tu największe na świecie poza krajem macierzystym centrum badawczo-rozwojowe. Pracują tam nie tylko inżynierowie. To także miejsce dla psychologów, socjologów, który poznają trendy rynkowe i potrafią je analizować.

- Poza tym, że mamy w Polsce centrum innowacyjne oraz prowadzimy produkcję, stworzyliśmy także centrum inkubatorów przedsiębiorczości. Prowadzimy w nich wsparcie dla start-upów w Rzeszowie, w Lublinie oraz Białymstoku – zaznacza Łęgiewicz.