statystyki

Kongres 590: Państwo, prawo, informatyzacja, edukacja, kapitał

03.10.2019, 10:14; Aktualizacja: 03.10.2019, 10:14
Tegoroczna, czwarta edycja Kongresu 590 ma odpowiedzieć na pytanie, co zrobić, aby utrzymać dotychczasowy wzrost gospodarczy.

Tegoroczna, czwarta edycja Kongresu 590 ma odpowiedzieć na pytanie, co zrobić, aby utrzymać dotychczasowy wzrost gospodarczy.źródło: DGP

Tegoroczna, czwarta edycja Kongresu 590 ma odpowiedzieć na pytanie, co zrobić, aby utrzymać dotychczasowy wzrost gospodarczy.

By zrealizować ten cel, konieczna jest aktywność zarówno ze strony przedsiębiorców, jak i administracji rządowej, a także współpraca między nimi. W tym roku odbędzie się kilka paneli zajmujących się właśnie tą kwestią. Podczas debat „Przedsiębiorca i administracja. Jak budować zaufanie?” i „Pozapłacowe benefity pracownicze – prospołeczna polityka państwa i przedsiębiorców” zostaną omówione przykłady dobrej współpracy na linii urzędnicy – rynek.

Po stronie państwa leży stworzenie odpowiednich ram prawnych, dbałość o uczciwość konkurencji czy obsługa przedsiębiorców. Jak to robić? By odpowiedzieć na to pytanie, organizatorzy zaplanowali serię debat. W panelu zatytułowanym „Odpowiedzialny rozwój 2.0. Priorytety na lata 2019–2023” przedstawiciele rządu opowiedzą o tym, jak wyobrażają sobie polską gospodarkę w ciągu następnych czterech lat. Dyskusja „Jak bezpiecznie rozwijać infrastrukturę cyfrową państwa” ma z kolei przybliżyć kwestię informatyzacji instytucji publicznych. Równie ważnym elementem rozmów podczas kongresu będzie polityka fiskalna – sprawiedliwy i przejrzysty system podatkowy.

Efektywna współpraca między państwem a biznesem oznacza również odpowiednie przygotowanie szkolnictwa, aby przyszli absolwenci mogli odnaleźć się na rynku pracy. W tym roku organizatorzy Kongresu 590 zachęcają do dyskusji na temat szkół bezpośrednio przygotowujących do aktywności zawodowej. 8 października odbędą się panele: „Branżowa szkoła przyszłości – wyzwania rynku pracy dla młodych ludzi” oraz „Szkolnictwo zawodowe a współczesne wyzwania rynku pracy”.


Pozostało 68% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane