statystyki

Dostęp do e-papierosów będzie ograniczony. Po wyborach

autor: Klara Klinger, Patrycja Otto02.10.2019, 07:40; Aktualizacja: 02.10.2019, 07:52
Właściciele sieci sklepów przekonują, że zakazu reklamy nie łamią.

Właściciele sieci sklepów przekonują, że zakazu reklamy nie łamią.źródło: ShutterStock

GIS ostrzega: istnieje zagrożenie wykorzystywania tych wyrobów do „wapowania” substancji odurzających.

Łamanie zakazu reklamy, niejasne źródła pochodzenia, ułatwienia w dostępie dla dzieci – to niektóre z nieprawidłowości, które wyszły na jaw przy kontroli e-papierosów prowadzonej przez Inspekcję Handlową. W efekcie do prokuratury trafiły pierwsze zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa w związku z dystrybucją „elektronicznego dymka”.

Ekspansja elektronicznych papierosów niepokoi także Główny Inspektorat Sanitarny. Jak wynika z informacji DGP, planuje on wprowadzić zmiany, które mają ograniczyć dostępność takich wyrobów. Zdaniem GIS obecne przepisy wymagają doprecyzowania.


Pozostało 84% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • Sawik156(2019-10-02 11:26) Zgłoś naruszenie 11

    dzięki e-papierosowi spada sprzedaż i wpływ koncernów tytoniowych które w dużej mierze przyczyniły się do negatywnych opinii na ich temat - wystarczy przejrzeć artykuły w internecie na ten temat. Na różnych stronach identyczna streść, pod każdą brak autora. Dopiero po dłuższych poszukiwaniach znalazlem kto jest autorem - był to koncern tytowniowy od marlboro, Iqosów i L&M... równiez wszelkie nadmuchane badania laboratoryjne na które się powołuja owszem były ale warunki były oderwane od rzeczywistości, np. stwierdzono że wytwarza się formaldehyd ale pomija się że temperatury są nieosiągalne w codziennym uzytkowaniu a tylko w takich warunkach formaldehyd się wytwarza. NIedawno krzyk był że w USA bedzie zakaz leaguidow, sorry ale jestesmy w UE i tu leaguedy przed wprowadzeniem na rynek musza być poddane badaniom. e -papieros to gliceryna i glikowl przede wszystkim - substance dostepne w produktach spożywczych i kosmetyce - nie szkodliwe. Nikotyna w postaci płynnej zawsze jest zdrowsza nisz jej spalanie - co jest dopiero szkodliwe (popatrzcie jak wygląda nikotyna lecznicza, w jakiej jest formie - płynnej). Dlatego czepiają się teraz leaquidow - bo reszta nie udalo im się podwazyć. Prof. dr. hab. Andrzej Sobczak sporządzil publikacje obszerna i obiektywną na temat składu we papierosów, w tym leaquidów od samego początku badań nad e-papierosami w warunkach laboratoryjnych i na grupie ochotników przez 6 msc! E-papierosy moga pomóc życic papierosy tradycyjne. Sam jestem tego przykladem. Węch i smak juz po miesiący tak mi powróciły że nie mogę znieśc nawet dymu papierosa z oddali a tym bardziej go odpalić z zapalniczki, od razu mnie mdli. Co to oznacza? że organizm się oczyszcza!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane