Więcej pytań niż odpowiedzi dla tych, którzy obleją test przedsiębiorcy

autor: Łukasz Guza, Paulina Szewioła, Katarzyna Jędrzejewska23.04.2019, 07:03; Aktualizacja: 23.04.2019, 07:09
Prawdopodobnie dziś lub jutro rząd zajmie się Wieloletnim Planem Finansowym, w którego ostatniej aktualizacji pojawiła się zapowiedź wprowadzenia testu przedsiębiorcy.

Prawdopodobnie dziś lub jutro rząd zajmie się Wieloletnim Planem Finansowym, w którego ostatniej aktualizacji pojawiła się zapowiedź wprowadzenia testu przedsiębiorcy.źródło: ShutterStock

Planowane przez resort finansów rozwiązanie rodzi trzy zasadnicze pytania: jakie będą kryteria oceny, czy ktoś prowadzi własny biznes, jakie będą skutki przekwalifikowania umowy i czy zadziałają one tylko na przyszłość, czy również wstecz

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (10)

 • Wredna miernota(2019-04-23 21:09) Zgłoś naruszenie 201

  Testowo przeprowadzony "Test przedsiębiorcy" oblało 80 000 ludzi. Tfu. Dla ciemnoty: podludzi. Wrogów klasowych. To za mała grupa, by mogła się bronić. Więc będzie po dobrozmianowemu: nakaz zapłaty wyższego podatku z odsetkami za 6 lat wstecz! I niech bankrutują! A skradzione im pieniądze rozda się nierobom, by kupić głosy.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • dziadek(2019-04-23 21:12) Zgłoś naruszenie 130

  no to zaraz będziemy mieć problemy między innymi z pielęgniarkami. Teraz samo zatrudniona pielęgniarka kontraktowa "ogarnia" 1,5-2 etatów (godzinowo), po "rewolucyjnym teście" zabraknie obsady na ok 75-50% etatów. kim szanowni ministrowie to obsadzicie??? czy test przewiduje takie porównanie takiego jednoosobowego do pracownika etatowego pod względem praw do urlopu? czy jednoosobowi mają taki sam wymiar płatnego zwolnienia lekarskiego? czy pracownik prowadzi księgowość? czy pracownik odpowiada całym swym majątkiem za wydumane przez resort błędy?? nie/? no to cóż jednoosobowy to jednaj ktoś inny aniżeli pracownik.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • księgowy (2019-04-24 11:37) Zgłoś naruszenie 63

  To skandal, a rzadko używam tego słowa ...... T o konstytucyjne prawo do swobody, do korzystania z praw podatkowych i samorozwoju. Rząd jest łapczywy chyba za bardzo w tym wypadku, ogranicza rozwój i możliwości. Własna firma to inny ciężar gatunkowy niż etat , dzieli je przepaść a jak widzimy w krajach o ustabilizowanej prawnie gospodarce to jest element konkurencyjności, siły napędowej i odpowiedzialności a także braku korupcji ale przede wszystkim taniego Państwa, czytaj konkurencyjnego .

  Odpowiedz
 • Andrzej(2019-04-23 22:34) Zgłoś naruszenie 64

  Nie popieram tych procedur. Ale pamiętam, jak kilkanaście lat temu zostaliśmy po prostu wyrzuceni z umów o pracę przez pracodawcę w małej prywatnej firmie - ot, było to korzystniejsze dla firmy, a jak nie chcesz - zawsze możesz zmienić pracę. Chcieliśmy dalej pracować, mieliśmy rodziny, małe dzieci... O ile za czasów umowy o pracę zarobki szły w miarę regularnie na konta, o tyle po przejściu na samozatrudnienie (6 osób) zaczęły się problemy z płatnościami za wystawiane faktury. Koleżanka przez wiele lat dochodziła niezapłaconych 20 tys. złotych. Samozatrudnienie w Polsce trzeba bezwzględnie zdiagnozować i tam, gdzie to konieczne - przekształcić z powrotem w stosunek pracy. Tylko te metody i procedury - jak czytam - są jakieś nienormalne.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane