statystyki

Partnerstwo innowacyjne możliwe nawet z jednym przedsiębiorcą

autor: Sławomir Wikariak01.04.2019, 18:00
Partnerstwo innowacyjne to szczególny tryb udzielania zamówień publicznych, w którym nie kupuje się gotowego produktu, tylko współuczestniczy w badaniach mających pozwolić na stworzenie nowych rozwiązań.

Partnerstwo innowacyjne to szczególny tryb udzielania zamówień publicznych, w którym nie kupuje się gotowego produktu, tylko współuczestniczy w badaniach mających pozwolić na stworzenie nowych rozwiązań.źródło: ShutterStock

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju może zawrzeć umowę o partnerstwo innowacyjne na tysiąc bezemisyjnych autobusów z jednym tylko partnerem. Nie ma znaczenia, że pierwotnie przewidywało wybór aż trzech – uznała Krajowa Izba Odwoławcza.

Partnerstwo innowacyjne to szczególny tryb udzielania zamówień publicznych, w którym nie kupuje się gotowego produktu, tylko współuczestniczy w badaniach mających pozwolić na stworzenie nowych rozwiązań. W Polsce jest bardzo rzadko stosowany. Skorzystało z niego natomiast NCBiR, które chce stworzyć zupełnie nowe bezemisyjne autobusy do transportu miejskiego.

Koszt całego projektu obliczany jest na 2,3 mld zł, przy czym pierwszym etapem będą prace badawcze i stworzenie prototypu pojazdu. Podczas nich mają być analizowane różne koncepcje uwzględniające silniki elektryczne, ale również wodorowe, pojazdy kierowane przez ludzi, ale i autonomiczne. Dopiero jeśli prototypy spełnią oczekiwania, to zostanie wszczęta ich produkcja dla kilkudziesięciu miast uczestniczących w projekcie. Zakłada się zakup nawet tysiąca takich nowych autobusów.


Pozostało 73% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane