Koniec Polski bez deficytu? Z resortu finansów płyną ostrzeżenia, których nikt nie słucha

autor: Marek Chądzyński, Bartek Godusławski, Grzegorz Osiecki06.03.2019, 07:35; Aktualizacja: 06.03.2019, 07:49
Deficyt finansów publicznych liczony metodą unijną

Deficyt finansów publicznych liczony metodą unijnąźródło: DGP

Nie będzie nadwyżek w tegorocznym budżecie. A przyszłoroczny deficyt finansów publicznych może sięgnąć 3 proc. PKB.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (9)

  • UTOPIONE PIENIĄDZE.(2019-03-26 11:04) Zgłoś naruszenie 10

    PIĄTKA KACZYŃSKIEGO - PKS-y - Pani Minister Finansów, powinna uzależnić wydanie obiecanych 0,8 mld zł. na autobusy od przedstawienia normalnego projektu nowelizacji ustawy o publicznym transporcie zbiorowym UD 126, gdyż jak się wydaje proponowana wersja z dnia 01.03.2019, zakłada utrzymanie zasadniczych przepisów , które doprowadziły do upadku pozamiejskiego drogowego ptz w Polsce, m. in. Marszałek nadal nie miałby podstawy prawnej do odmowy wydania właściwego pozwolenia przewożnikom z powodu zagrożenia konkurencją ekonomiczną drogowym przewozom na umowy z operatorem, proponuje się utrzymanie tragicznie kiepskiego Art. 20, o zmianę którego m. in. wystąpiła do Prezesa Rady Ministrów także Najwyższa Izba Kontrol - przy takich przepisach, nadal prawie całe najłatwiejsze pieniądze z tego rynku , trafiałyby do kieszeni busiarzy, a przewozy nierentowne miałyby być na garnuszku budżetów samorządoawych - więc szkoda byłoby nawet tych obiecanych 0,8 mld - gdyż byłyby to utopione pieniądze.

    Odpowiedz
  • ZYSKODAWCY.pl(2019-03-26 10:40) Zgłoś naruszenie 10

    ROBOTNIKA TRZEBA ZRÓWNAĆ Z CHŁOPEM - czyli uwolnić od PIT- 37, zrównać składki zdrowotne, inne Krus - każdemu nierolnikowi wypłacić bezzwrotne wsparcie w wysokości 150 tys. zł., albo choć 10 tys. zł.DOŚĆ ŚWIĘTYCH KRÓW.

    Odpowiedz
  • nk(2019-03-07 12:29) Zgłoś naruszenie 12

    A kiedy to ten stan bez deficytu się zaczął? Może za PO-PSL?

    Odpowiedz
  • Zib(2019-03-06 16:40) Zgłoś naruszenie 93

    Te analizy są tendencyjne i nastawione na obronę interesów bogatych... Cuchnie to zwykłą ustawką pod siebie...

    Odpowiedz
  • ?(2019-03-06 14:34) Zgłoś naruszenie 117

    To na razie wróżenie z fusów. Pora wprowadzić górny próg dochodowy na 500+, 300+, 13 em.+. PKS + to konieczne - to straszne jak okradziono prowincjonalną część kraju. A to zrobiły zgodnie wszystkie partie od 1989 i tak dzięki Srebrnej biedacy w RP zyskali. Trzeba tylko górne progi dochodowe wprowadzić, ograniczyć dotacje dla swoich i ulgi dla ludzi Watykanu. Choć PiS nie lubię, ten socjal dla biedaków jest dobry. Jest bardzo niedobry dla bogatych w RP - bogaci już sami sobie wzięli /najwięcej nachapała się czarna mafia i naszym tzw. dobrze urodzonym też nieźle idzie/ i na co jeszcze ich ubogacać? Na lepszą wódę i ciuchy droższe?

    Odpowiedz
  • ewka(2019-03-06 14:30) Zgłoś naruszenie 55

    Kiedy w końcu emerytury będą bez podatków ? a trzynastka powinna być w wysokości miesięcznego niezadeszczenia emerytalnego tak jak urzędnicy maja trzynastkę w pełnej wysokości miesięcznego wynagrodzenia łącznię z dodatkami

    Odpowiedz
  • ewka(2019-03-06 14:29) Zgłoś naruszenie 84

    Kiedy w końcu emerytury będą bez podatków ? a trzynastka powinna być w wysokości miesięcznego niezadeszczenia emerytalnego tak jak urzędnicy maja trzynastkę w pełnej wysokości miesięcznego wynagrodzenia łącznię z dodatkami .

    Odpowiedz
  • Tommi(2019-03-06 11:33) Zgłoś naruszenie 276

    I oczywiście ani słowa o tym, że za poprzednich ekip rządzących deficyt także oscylował blisko 3% PKB i to bez transferów socjalnych. A to rodzi pytanie o beneficjentów w minionych latach! Czyż nie było tak, że zdecydowaną większość w tej grupie stanowiła bardzo wąska grupa biznesowa? A także zagraniczne centrale koncernów? To ja już wolę transfery socjalne, choć nie tylko nic nie zyskuję, ale wręcz tracę jako przedstawiciel tzw. klasy średniej.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz