statystyki

Branża śmieciowa siedzi na bombie: Rządzący nie powiedzieli jak ma wyglądać monitoring odpadów

autor: Jakub Pawłowski28.02.2019, 19:00
6–8 tys. zł tyle według szacunków resortu środowiska kosztuje montaż 16 kamer z akcesoriami

6–8 tys. zł tyle według szacunków resortu środowiska kosztuje montaż 16 kamer z akcesoriamiźródło: ShutterStock

Rządzący wymagają od branży odpadowej kosztownego monitoringu. Ale nie sprecyzowali, jak ma on wyglądać. Dziś firmy siedzą na bombie, bo za brak kamer mogą zapłacić kary.

„Wielki Brat przyjrzy się śmieciom” – tak pisaliśmy o jednym z najgłośniej komentowanych pomysłów na rozwiązanie problemu płonących wysypisk i magazynów, który proponowało Ministerstwo Środowiska. Było to pół roku temu, przy okazji prac nad nowelizacją ustawy o odpadach (Dz.U. z 2018 r. poz. 992 ze zm.). Po fali pożarów rządzący uznali, że patologie te ukróci obowiązkowy monitoring, który pozwoli śledzić w czasie rzeczywistym, co dzieje się w halach i na placach, gdzie przetrzymywane są śmieci.


Pozostało 89% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (2)

  • To wina zamówień publicznych(2019-03-01 09:37) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli ktoś wygrał postępowanie i ma kontrakt na 2 lata nie dłużej..... to jakimż cudem ma ogarnąć temat. Robi się po łepkach i znika z rynku, a śmieci przypadkiem płoną i po kłopocie. Śmieci to zbyt poważny temat by taki krótkotrwały i byle jaki system go ogarnął. To musi kosztować i Firmy muszą mieć czas i pieniądze by wdrożyć właściwe procesy. A nadzór musi mieć prawo do realnego wglądu. Część tych kwestii musi być ponadczasowe i oddane firmom na długi termin np. przetwórstwo prawdziwe nie fikcyjne składy idące z ogniem, prawdziwe profesjonalne spalarnie wysokotechnologiczne itp.

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2019-03-02 21:49) Zgłoś naruszenie 00

    Branża śmieciowa oblepiona jest przez pasożytów . Jak wszystko w POlsce . Obywatel nie wie ile płaci za śmieci , bo opłaca śmieciarza , urząd , pośrednika finansowego - i franczyzobiorcę tego POśrednika ... Itd. , itp .

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane